Tagasi
Järgmine

Kõik pole kuld, mis hiilgab

Foto: Steve Bidmead


Sain taas selle meeldetuletuse, kui võtsin lugeda mulle soovitatud raamatu – kuna sõber arvas, et see peaks mulle meeldima ilusa eesti keele tõttu. Ammuilma mõelnud see raamat soetada ja läbi lugeda, aga nüüd alles jõudsin tegudeni. Asusin lugemise juurde suure huviga – ikkagi Eesti üks mainekamaid kirjanikke ja sõbra poolt, kes mind ja mu keelearmastust hästi teab, soovitatud.

Enne kui poolsadagi lehekülge raamatust oli loetud, oli mul juba lehekülg täis kirjutatud sõnu, väljendeid ja võõrkeelset teksti, mis oli jäänud nii autoril kui toimetajal lahti seletamata ja ära tõlkimata ja mille sisust polnud ka konteksti järgi võimalik aru saada. Raamatu lõpuks oli mul kõike seda täis juba viis lehekülge. Dešifreerisin kõike seda Eesti Keele Instituudi keelenõuande lehe, Eesti keele Seletava Sõnaraamatu, Võõrsõnade Leksikoni, Google translate´i ja goole otsingu abil. Tundidepikkuse töö tulemusel jäi ikka hulk asju tuvastamatuks, mis või milleks. Niisamuti nagu ma ei leidnud seda ilusat eesti keelt üles selle ohtra arusaamatu materjali vahelt. Nii et see, et soovitajaks oli oma sõber, kes arvas, et saan meeldiva keeleelamuse ja et raamatu autoriks on väga mainekas kirjanik ja et väljaandjaks oli Eesti Keele Sihtasutus ei välistanud isegi mitte seda, et raamatus on nii õigekirja – kui trükivigu ridamisi. Paraku jah, kõik pole kuld, mis hiilgab. Ära sinagi seda unusta, kui midagi reklaamitakse tuntud nimede või brändidega – see ei taga veel kõrget kvaliteeti. Uuri ikka ise järgi, millega tegu ja ära osta põrsast kotis.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine
Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis 6 TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuuseis maikuuks 2021
Järgmine artikkelSõnumid 10.-16. lehekuu päevaks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi