21. septembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas peetav psühhedeelikumide ja teadvuse konverents Psycherence 2018 toob taas Eestisse raamatu „Meemimasin“ autori Susan Blackmore’i.

Kirjanik, lektor ja raadiohääl Susan Blackmore esineb loenguga „Teadvuse saladus: illusioonide kütkes või vaba”. Kas sa oled praegu teadvel? Kui oled, siis millest sa teadlik oled? Millest olid sa teadlik hetk tagasi? Mulle tundub, et sa arvad, et tead, ehkki sa tegelikult ei tea. Seda seepärast, et me kõik laseme oma meelel end petta. Teadvuseuurijad ei tea veel, kuidas tuua meel ja mateeria kokku ning kuidas lahendada Teadvuse Suurt Probleemi. Levinud ideed nn teadvuse sisust ja teadvuse voost tekitavad jätkuvalt segadust.

Fotol Susan Blackmore

Publiku osalusel püüame demonstreerida, kuidas meie teadvus võib olla illusoorne ja kuidas meie meelepete meid ikka ja jälle lõksu püüab. Kas sellest on võimalik vabaneda? Ehk näitab meditatsioon teed meele rahustamiseks; ehk võimaldab teadlikkus meil lahti lasta minevikust ja tulevikust; ehk aitavad psühhedeelsed ained läbi näha duaalsuse illusioonist.

Isiklike kehaväliste, meditatsiooni ja psühhedeelikumide kasutamise kogemustele tuginedes tutvustab Blackmore erinevaid viise, kuidas me end illusioonidest vabastada saame.

Susan Blackmore on vabakutseline Plymouthi Ülikooli külalisprofessor. Tema lemmikuurimisteemad on evolutsiooniteooria, teadvus, meditatsioon ja meemid, millest räägib ka tema enimtuntud teos „Meemimasin“ (eesti keeles ilmunud 2003, läbimüüdud).

Fotol Susan Blackmore

Silver Teinbas kirjutab Sirbis, et Blackmore’i teooria meemidest on tõenäoliselt üks tuntumaid ja algupärasemaid meemiteooria edasiarendusi. Blackmore lähtub suuresti Richard Dawkinsi memeetikateooria  visandist ja lisab algvariandile hulgaliselt toetavat materjali. Idee on lühidalt järgmine.

Bioloogiline ja kultuuriline areng on ühelt poolt sarnaseid ja samas ka erinevad. Kui bioloogilise arengu ehituskivid on geenid, mis siis läbi põlvkondade edasi liiguvad siis kultuurilise arengu puhul on ehitusühikuteks meemid. Meemid on siis korrastatud infoühikud, mida siis inimesed üksteisele edasi annavad . Mõlemad paljunevad ja levivad kohe kui selleks võimalus tekib. Geenid läbi kehade ja meemid läbi imiteerimise ja teadvuse.

Susan on omandanud akadeemilised teadmised ja kraadid psühholoogia, füsioloogia, keskkonna psühholoogia ja parapsühholoogia erialal Oxfordi ja Surray ülikoolides. Ta on kirjutanud üle 60 teadusliku artikli, lugematul hulgal arvustusi ja kaasautorlust erinevatele raamatutele. Ta on kaaskirjutaja ajalehele The Guardian ja ajakirjale Psychology Today. Tema töid on tõlgitud üle 20 keelde.

Nõutud lektori ja peaesinejana peab ta teadvust avardavaid loenguid maailma ülikoolides ja konverentsidel. Lisaks sellele on ta legaliseerimise aktivist, Anyone’s Child, Edge.org ja TED Talks liige. Susan Blackmore’i panus innovatiivse mõtleja ja maailma arengu mõjutajana viis ta 2015. aastal 100 Global Minds ridadesse.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab SIIT ja piletid on müügil Piletilevis!

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelPsycherence’il esinev Luis Eduardo Luna on üle 40 aasta uurinud Peruus ja Kolumbias erinevaid inimgruppe ja religioone
Järgmine artikkelDogma Detox ehk dogmade puhastuskuur

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia