Ravist hoolimata sant olla

35
18595

Kilpnäärme alatalitluse käes kannatajatele on see tuttav tunne… Et see on meie jaoks oluline teema, peatungi just sellel eraldi.

1Miks tuntakse end Synthroidi/Levothyroxini ravil olles ikka sandisti

Foto: Drug 3k

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Hashimoto on üks enimdiagnoositud autoimmuunseid haiguseid USA-s ja on paraku  aladiagnoositud ning kui ka diagnoositakse, siis patsientide ravil piirdutakse Synthroidi või Levothyroxine (sünteetiline T4) väljakirjutamisega – mis on Eestiski levinud raviskeem.

Kilpnäärme töö kontrolliks testitakse perioodiliselt TSH taset. Paraku see lähenemine tihti ei tööta, veel enam – miljonid hashimoto türeoidiiti põdevad mehed ja naised, keda sel moel ravitakse, ei tunne end raasugi paremini või siis tunnevad end mingi aeg paremini, kuid peagi tunnevad end tõeliselt sandisti.

Neil ilmnevad kõik hüpotüroidismi sümptomid nagu pidev väsimuse tunne, suutmatus kaalu langetada, neil on mitmed liigese – ja lihasvalud, nad kannatavad mõttehägususe, ärevuse ja depressiooni käes, nende juuksed langevad välja, neil on külm olla, neil puudub huvi seksi vastu ja nende elu muutub haletsusväärseks.

Paljudel neist on kõige selle juures ka vereproovid korras.

Kuidas kilpnäärmehormoon kehas töötab?

Foto: MedlinePlus Medical Encyclopedia
Foto: MedlinePlus Medical Encyclopedia

TSH on kilpnääret stimuleeriv hormoon. Seda eritab ajuripats, et stimuleerida kilpnääret, et toodetaks veel enam türoidperoküdaasi (ensüümi). Umbes 97% on T4 ja 3% on T3. Kilpnäärme mikrosomaalne peroksüdaas (TPO) katalüüsib türosiini jodeerimist türeoglobuliinis kilpnäärme hormoonide T3 ja T4 sünteesil.

Keha ei saa tegelikult T4 kasutada, seega see tuleb muundada T3, mis kujul keharakud suudavad seda oma töös kasutada. 60% T4 muundatakse maksarakkudes, 20% sooltes ja 20% pindmistes kehakudedes nagu lihased ja rasv näiteks.

Tagasi


lhv seb swed nordea

 

35 KOMMENTAARI

 1. Aitäh Teile artiklite eest!
  Kuidas seda avastatakse arsti juures? Mis testidega täpsemalt? Kas ultraheliuuringus ka midagi välja tuleb? Ma tundsin ka ennast ära…. aga kilpnäärme hormoonid on normis ja arst ütles, et kilpnäärmega on kõik korras, pole vaja muretseda???????? Tahaks juba mingitki leevendust, ei jaksa enam. Mis on esmane ravi? Kas energia tuleb tagasi ja väsimus taandub? Kaalust allavõtmine muutub kergemaks? Jne…libiido on ka suht null :(

 2. Sattusin teie lehele kuidagi juhuslikult, hakkasin lugema ja jõudsin äratundmisele, et siin räägitakse just minust. kuidas ma saan arstile öelda, et palun hakake nüüd mu kilpnääret uurima???

  • Sirje, kui teil on Facebooki konto, liituge grupiga Kilpnäärme alatalitlus/Hashimoto, või saatke meil aadressile estonian.hashimoto (ätt) online.ee. Me loome kilpnäärmeühingu, uus kokkutulek on 14. mail Paides, kohale võivad tulla kõik huvitunud, me ei uuri diagnoosipabereid, oluline on inimese enda soov olla teemas kodus :)

 3. Head inimesed, olen kirjutanud nüüd kõigile postkasti, kes küsisid. Kui te sõnumit ei näe, siis FB pani ilmselt teise kasti: Message Requests.

  Andke endast julgelt teada!

 4. ERAKORRALINE TEADAANNE: Kirjutasin artiklis välja toodud raamatu autorile, Marc Ryanile. Ta on suurima hea meelega valmis Eesti hashimoto haigeid aitama. Ta on valmis läbi viima webinari ja koostama meie poolt talle esitatavate küsimuste vastused ka vene keeles – nende jaoks, kes inglise keelt ei valda, kuna ta partner on venelane. Marc tuleb suurima hea meelega ka isiklikult millalgi Eestisse esinema, kui Euroopa tuur jälle käsil. (“I would love to come to Estonia, I don’t know when I will return to Europe next, but I would very much like to go. I was born in Amsterdam (the Netherlands) and haven’t been back for a number of years.

  One thing that we could do in the mean time is do a webinar. I have Turkish Hashimoto’s group ask me and I did it for them. They sent me a lot of questions and I recorded a video and answered them. My partner is Russian, so we could even translate the answers in Russian for those people who don’t speak English.”

 5. Väga huvitav jutt, oleksin ma vaid paarkümmend aastat tagasi teadnud seda! Küllalt põhjalik teemaseletus.

  Aga tänaseks päevaks – kilpnääre töötab normaalselt, ja pole vaja nii keerulist teed, nagu seal artiklis kirjeldatakse. Kuna ma artikli “mooduest” midagi ei tea, siis leidsin lühema, kiirema, ja nagu viimased aastad on näidanud, püsivalt toimiva tee.

  Edu meile kõigile!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi