Foto: erwinadr.blogspot.com

Kui paljusid inimesi süüdistatakse toidu “sissehingamises” eriti just rämpstoidu/kiirtoidu, siis uus uurimus näitab, et asi võib olla palju tõsisem, eriti laste puhul, kellel on avastatud astma ja seda just rämpstoidu söömisest.

Uuringu viisid läbi Uus Meremaa Aucklandi ülikooli teadlased ning tulemused avaldati 14. jaanuaril 2013 Rahvusvahelise Respiratoorse Meditsiini ajakirjas Thorax, kus oli jälgitud üle 500 000 lapse rohkem kui 50. riigist.

Tulemuseks oli see, et erinevad kiirtoidud – piisab kolmest kiirtoidukorrast nädalas – võivad põhjustada astmat ja ekseeme. Kiirtoidud on tuntud just oma suures koguses küllastunud transrasvade poolest, mis nõrgestavad inimese immuunsüsteemi. Kusjuures paljudes kiirtoitudes puuduvad nii vitamiinid kui ka mineraalid.

Lastel just varases teismeeas oli 39 % suurem tõenäosus haigestuda raskekujulisse astmasse, kui nad sõid kolm kiirtoidukorda nädalas kui neil, kes seda ei teinud. 6-7 aastaste laste juures oli haigestumisrisk ainult veidikene madalam 27 %. Samas näitas uuring ka seda, et vähemalt kolm portsjonit erinevaid värskeid puuvilju nädalas vähendas astma riski tervelt 14 %. Uuringu autor annab tunnustuse puuviljades sisalduvatele vitamiinidele ning antioksüdantidele, mis avaldavad astmale positiivset mõju.

Uuringu autorid: professor Innes Asher Uus Meremaa Aucklandi ülikoolist ning professor Hywel Williams Nottinghami ülikoolist Inglismaalt ütlesid, et seosed kiirtoidu, astma, ekseemi ja rinokonjunktiviidi vahel on olemas ning uuringu tulemused on rahva tervisele olulised, kuna kiirtoidu tarbimine maailmas järjest rohkem tõuseb.

 Allikas

Eelmine artikkelÜks õlu juustele?
Järgmine artikkelKirsi-kapsa muhedik
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi