Tagasi
Järgmine

Vana minek ja uue tulek

Foto: erakogu

On aeg meelde tuletada seda, millest on sobilik ikka jälle igal aastal uuesti kirjutada, sest inimsed kipuvad unustama.

Vana minekust rääkides… kas õnne valamist armastad – harrastad?

Minu vanematekodus oli see iga-aastane traditsioon ja olen selle oma ellu kaasa võtnud. Omal ajal valati tina, aga nüüd on õnnetina kui 95% tervisele ja keskkonnale kahjulikku pliid sisaldava segu müük keelatud, nii et tuleb kasutada alternatiive, valades kas küünla – või mesilasvaha. Vaha sulab kiiremini, kuid kuna on rasvane, ei vaju ta naljalt veeanuma põhja, vaid jääb pinnale. Kujud, mis tulevad, on sama põnevad kui tinast valatud, kuid on haprad, nii et nende uurimisel tuleb olla ettevaatlik, et valatud kuju katki ei läheks. Seda, mille või kelle kuju, saab vaadata kahel viisil – vahetult valatud massi vaadates seda igatepidi käes keerutades ja püüdes aru saada, mis see on, või siis selle kuju varju vaadates. Lase kujule valgust peale ja vaata, mis kujutis ilmub seinale. Mis ühe silma jaoks seletamatu käkk, on teise jaoks väga ilmselge kuju, mida ta lahkelt nõus lahti seletama mis ja kus. Põnev tegevus nii valajale kui kaaslastele.

Kes pole seda seni teinud, siis nüüd saab uuest aastast kohe alustada. Võta kaks suurt purki, ühele kleebi peale silt: Läks hästi ja teisele Läks halvasti. Iga kord, kui algaval aastal toimub sinu elus midagi enamat kui õhtuks ununev argipäevasündmus, pane see kirja ja lase vastavasse purki: endal/sõbral/sugulasel teade lapseootusele jäämisest, lapse sünnist, kihlumine, pulmad, päris oma kodu muretsemine; kellegi kooselu/elu lõpp jms kurvad – halvad sündmused. Aasta lõpus tühjenda purgid, loe kõigepealt kokku palju sedeleid on heade asjade purgis ja palju halbade asjade purgis. Seejärel loe sedelid läbi ja anna hinnang: kas sündmuste hulk ja olulisus on sarnased, või on palju väheolulisi pisiasju ja tegelikult olulist vaid paar suurt, kas kaalukam on heade asjade hulk/sisu või see, mis läks nihu. Ja… äkki sellest, mis nihu läks, said hoopis kasuliku õppetunni ja lõppkokkuvõttes said halvast asjast hoopis kasu?

Need, kel rahaasjad kraavis, on viimane aeg hakata pidama majapidamisraamatut. Võtke paks klade. Enne kui juttima ja kirjutama hakkad, mõtle läbi, mis alajaotusi seal üldse näha tahad: sissetulek; söök-jook; lapsed, auto; kool(itused); riided- jalanõud; arved; laenud, võlad, järelmaksud; “muud”, veel midagi? Mõtle nende jaotuste üle ja aruta sõbra või kellegi teisega keda hindad, usaldad, kellel on elukogemust ja arukust, läbi, seedi, vaata uuesti mõne päeva pärast läbi ja kui tunned, et on hea küll, siis alles jooni klade ära ja kirjuta iga lahtri juurde, mida sinna kirja panema hakkad. Kui peres on kaks rahakotti, siis võid ühest rahakotist makstavad asjad kirjutada ühte värvi ja teisest rahakotist teist värvi, nii saad kuu ja aasta lõpus teha ka võrdluse, kes maksis milliste asjade eest ja palju. Iga kuu lõpus löö kokku iga tulba summad ja siis summade summad, et saada kokkuvõtvad summad sissetulekutest ja väljaminekutest. Kumb number on suurem? Kuhu raha kulus? Milles tuleb muudatused ette võtta? Aasta lõpuks on juba põhjalik ja pikaajalisem ülevaade pere rahalisest käitumisest olemas ja kui omal mõistus ei võta, kuidas asju paremini ajada, siis – praegusajal on olemas võlanõustajad, kes aitavad eelarvet koostada ja annavad palju head nõu. Guugeldage.

Kui me ise end ei aita, ei aita ka keegi teine.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelPidutse sellel aastavahetusel teistmoodi – alkoholivabalt!
Järgmine artikkelVIDEO! Kaidi Karilaid: lapsed ei taha, et sa mängid kedagi teist, kes sa tegelikult pole
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi