Sõnumid 19.-25. juuliks

0
18339
Tagasi
Järgmine

Viljandi folk

Foto: Hannah Busing


Viljandi pärimusmuusika festival ehk Viljandi folk tuleb jälle. Nii nagu ühtedel on sellest täiesti ükskõik, on teiste jaoks see kohustuslik programm, ilma milleta ei saa. Nende hing heliseb sellega kaasa. Niisamuti on ühed viljandlased selle festivali üle õnnelikud ja teised häiritud sellest melust ja rahvamassist, mis linna üle ujutab. Kohalikele siginevad sõbrad – sugulased, keda muidu võibolla ei näegi, kui vaid siis, kui nad folgi ajaks öömaja otsivad… On igasugu inimesi, igasugu kogemusi. Aastadki pole vennad. Need, kes on alalised käijad, võivad sellest pikemalt ja põhjalikumalt rääkida.

Küll aga on rahva, kultuuri ja keele kestmajäämise seisukohast võttes oluline, et meil on selline aeg ja koht, kus folkmuusika on tähelepanu keskpunktis ja väärtustatud, kuhu mitme põlvkonna pereliikmed saavad koos minna ja lapsed saavad juba varases eas kogemuse ja elamuse, mis on see meie “oma” muusika ja et see on väärtus omaette. Ega oma rahva kommete, kultuuri ja muusika tundmine ei tule iseenesest, seda tuleb edasi anda põlvest põlve. Viljandi folk on hea võimalus sellega tutvumiseks reaalis, nähes ja kuuldes, kuidas rahvas kaasa elab ja saades sellest selle erilise laengu ja emotsiooni. Muidugi oleks hea, kui enne kohaleminekut lastele räägitaks lähemalt rahvamuusikast ja selle olulisusest. Suuremad lapsed saavad sellest juba aru küll, pisikesed saavad kohapeal emotsiooni ja elamuse, mille järgi tekib soov ja huvi (kui tekib). Igal juhul – teatepulk on lastele edasi antud, noored on meie rahvamuusikaga kokku viidud. Vägisi kedagi armsaks ei tee, aga kui kokku ei puutu, siis ei oska armas olla ka.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KUUE KUU TAGANT: 31. märts ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi