Tagasi
Järgmine

Kas ikka tegelikult ka tunned?

Foto: Marketo

Sõbrad ja sõprus… seda ei lahuta ka vahemaa, eriti veel tänapäeval, mil suhtlusvahendeid suhtlemaks või teisel pool maakera asuva sõbraga on rohkem, kui vaja. Aga kas me ikka oskame suhelda? Kas meie suhtlemine on sisukas, või me lobiseme oma sõprusaastad maha, ilma et mingit asjalikku arutelu üldse olekski? Kas tead oma lähimate sõprade vanemaid, nende haridust/eriala, töökohta/ametit, sünni- (ja surma)aega? Kas tead, kas neil on õdesid – vendi, mitu ja kui vanad, kus nad elavad, millega tegelevad? Oled sa neid näinud? Kui ei, siis miks?

Nii uskumatu kui see ka iseenda jaoks ei tundu, on täiesti reaalne suhelda kellegagi isegi kümmekond aastat nii, et vanemad, õed- vennad ega teised sõbrad ei tule kordagi jutuks. Juttu aga on alati küllaga ja südamest südamesse. Teemad, mis puudutavad pereliikmeid, hobisid, argimuresid ja – rõõme on nii palju, et millegi muuni jutud ei jõuagi. Kui siis keegi ühel päeval küsib su sõbra kohta, et mitu õde- venda tal on või vanad ta vanemad on, ehmatad end mõtlema ja saad aru, et appi, aga ma ei teagi! Pole kunagi jutuks tulnud… Palju, kui hästi me tegelikult oma sõpru tunneme? Kas teame, mis on tema lemmikvärv, aastaaeg, lemmiksöök ja -jook, kas teame, mida ta ei salli, mida kardab ja millest unistab? Kas oleme selgeks mõelnud, mida me ise sellelt suhtelt ootame? Või ulbime sihitult suhtemerel, teadmata, kuhu minna, mida teha? Sihitu ulpimise puhul võib tulemuseks olla see, et ühel päeval kui aeg saab ümber, tunneme, et see suhe oli pooltühi, seda oleks saanud palju paremini “kasutada” – oleks saanud rohkem ja sihiteadlikumalt koos olla, minna, teha, püüda, saavutada. Kui aga ongi sooviks, et lihtsalt taustal üks südant soojendav ja mitte peale käiv ja aega nõudev suhe tiksuks, ilma mingi kindla eesmärgi või soovita- siis võib niisama ka sihitult ekselda ja lasta end elul juhtida.

Oluline ongi enda jaoks selgeks teha, mis suhtelt me mida ootame ja loodame ja mõistlik oleks see ka teise osapoolega läbi rääkida – siis saab selgeks, mis ootused ja soovid kummalgi on – muidu on nii, et üks tahab maad ja mered kokku, aga teine pool on mõelnud, et ah, las see suhe tiksub taustal – ja siis on see palju lootev pool pidevas pettumuses ja teadmatuses, et miks on nagu on. Või loodab üks osapooltest aktiivset suhtlust ja tegutsemist, teine pool aga ootab südamest südamesse vestlusi ja küünlavalgusõhtuid seltskonnast eemal, rohkem omaette kuskil… Hea õnne peale kulgevad paljud suhted päris pikalt, aga varem või hiljem tuleb see koht, mil tuleb endalt küsida, kas see ikka on see, mida ma tahan? Kui pole, siis tuleb kindlasti teise osapoolega maha istuda ja suud puhtaks rääkida. Viisakalt ja rahulikult. Röökimine pole parim viis asjade selgeks saamiseks, kuid teatud olukordades toimib paremini kui vaoshoitud vestlus. Nii et – küsi endalt, kas sa tunned oma sõpru ja oled nendega asjad klaariks rääkinud?

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni JA 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuu augustiks 2021
Järgmine artikkelRaha ja rahaõnne ligi meelitamine
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi