1Väljendu selgelt

Foto: Gerd Altmann

Igapäevases elus suhtleme palju ja tuleb nii mõnigi kord või õige sageli ajada asju, sõlmida kokkuleppeid, aga igal juhul arvestada teistega ja teha koostööd. See eeldab aga seda, et osapooled suhtlevad omavahel ja väljenduvad selgelt, mitte ei toimu kaks monoloogi. Kui üks osapool eeldab, arvab ja mõtleb, ilma, et jagaks teisele osapoolele tema tegevuseks hädavajalikku infot, ignoreerib küsimusi, vastab teises suhtluskanalis kui selles, kus tema poole pöörduti ega anna sellest teada, siis ei tule sellest head nahka. Väljajättelised laused, mis sisaldavad näiteks ainult mingeid numbreid, on kasutud, kui eelnevalt on juttu olnud mitmest erinevast asjast, millele kõigile saab vastata numbriliselt. Mida see number tähendab? Summa? Kuupäev? Kellaaeg? Oli see number ikka mulle mõeldud? Mida see number tähendab või tähistab? Mille või kelle kohta see käib? Usu või ära usu, sellisel moel suhtlevad ka mõned firmaomanikud, kui peaks tegema kliendiga koostööd. Seega, kui sa ajad asju, teed koostööd, siis teegi koostööd. Jaga koostööpartnerile täielik info -kuupäevad, kellaajad, aadressid, esemete või materjali hulk arvuliselt – kõik olgu selgelt kirjas. Kui sinult küsitakse midagi, siis vasta küsimusele, mitte teemast mööda. Kui küsitakse, kui palju midagi (mille kogust arvestatakse tükkides) siis vastadki, mitu tükki on, mitte “mahub suurde kotti ära”.

Kui tegu on rahaga, siis sõlmi taasesitamist võimaldavas vormis leping ja pane sinna sisse nii palju üksikasju, kui vähegi suudad välja mõelda, et hiljem poleks arusaamatust, kui üks saab asjast aru ühel ja teine täiesti teisel viisil. Mis on kirjas, see on kirjas ja kirjas olgu üheselt mõistetavas vormis. Tülid tulevad kergelt, kui kohe ei saa kõike lahti räägitud ja asjade käigus selgub, et ühte asja vedama on sattunud väga erineva arusaamaga inimesed, kes ei saa suheldes üksteisest aru ja kelle arusaamad normaalsest suhtlusestki on sarnased nagu siga ja kägu. Seda enam tuleb ennast kaitsta, kui oled olukorras, et ainus asjaajaja/koostööpartner siis kui sul seda vaja on, pole parim valik. Need näited on elust enesest, mitte midagi pole kahjuks välja mõeldud. Seega ole pigem vinguviiul ja tähenärija, kui et pead hiljem lugema saadava kogemuse oma koolirahaks.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Pilt: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuu detsembris 2023
Järgmine artikkelSõnumid 11.-17. detsembriks 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi