1Sõna- ja valikuvabadus

Foto: Katie Weinert

Kui hulga aastaid tagasi sai see leht loodud, siis vedasime seda abikaasaga koos ning siia sai pandud palju erinevat infot erinevatest valdkondadest, aga ajad muutuvad ning sellega koos ka meie ise. Elud ja ajad on muutunud ning ka vaatenurgad ning prioriteedid.

Leht sai alguse seetõttu, et aasta varem toimusid meie endi elus väga suured muutused, mille käigus elasime läbi palju suurt, sügavat valu ja tohutut kaotust ning soovisime seeläbi ka teisi aidata ja näidata, et tegelikult on elus palju enamat veel, kui see, mida meile muidu tavameedias näidatakse ning koolides õpetatakse. Ja see tee oli meile justkui missiooniks, avada silmi ning pakkuda erinevaid alternatiive „traditsioonilisele“. Kuid, mingil hetkel saab jõud otsa, sest kaua sa peaga vastu seina ikka jooksed ning hakkasime peamiselt keskenduma suunavatele / toetavatele sõnumitele ja nüüdseks ongi leht jäänud peamiselt nädalasõnumite kanda. See on midagi, mis annab paljudele, kes neid loeb, lootust, siis teen seda edasi. See on hetkel meie valik nii teha ja kas kunagi hiljem tuleb lehele uuesti ka muud, paistab siis, kui aeg selleks küps on ja tunneme vajadust seda teha.

Eelmisel nädalal mõtlesin palju selle üle, kas sõnumitega jätkata või mitte, sest tegemist on ikkagi iganädalase „kohustusega“ – kohustus on minu jaoks üks väga ebameeldiva kõlaga sõna ning mulle ei meeldi seda üldse kasutada. Minule tähendab sõna „kohustus“ ilmselt midagi muud kui enamikule ning see on seotud negatiivse aspektiga. Aga see on midagi, millega minul tuleb hakkama saada ja mõista, kust see tuleb. Ma tegelen sellega ja kui selles selgust saan, siis võibolla muutub ka selle sõna tähendus, vähemalt minu jaoks. Seega ütlen, et iganädalaste sõnumite kirjutamine on mulle hetkel minu valik seda teha või mitte.

Aga mis mind vaagima pani, kas sõnumeid edasi teha või mitte oli see, et sain möödunud nädalal sellise „kurja“ kirja, kus mulle anti mõista, et ma lollitan inimesi nende sõnumitega. Et imen neid kuskilt kartulivagude vahel põllul olles välja, sest tema jaoks on need kõik mööda olnud… Kas ma olen valmis võtma vastutuse selle eest, et kui keegi neid uskuma jääb… Samas saan iganädalaselt palju tänukirju ka inimestelt, kellele need sõnumid väga meeldivad ning kes neist abi saavad ning aitavad neil nädalale ning nende hetkeolukordadele teise pilguga vaadata, siis peaks ju kaalukauss olema tugevalt kallutatud positiivses suunas, aga nagu tead, siis tilk tõrva rikub kogu meepoti :D

Seega, leian endiselt ja jään sellele kindlaks, et igal inimesel on õigus valida seda, mida ta teeb või loeb ning mida ta usub või mitte. Meil kõigil on oma vaba valik ning ka sõnavabadus. Kui kasvõi üks inimene saab neist sõnumitest kasu ja/või lohutust/lootust, siis jätkan nendega edasi, aga nende kontseptsioon võib ajas ja ruumis muutuda ning selle muutumise jätan ma enda valikuvabaduseks. Peamine on see, et tuleb aru saada sellest, et ükski sõnum, mida edastatakse, pole kivisse raiutud  – tegemist on selle hetke suunitluste, soovitustega, jne … Tea, et ka sinul on alati valikuvabadus teha seda, mida sa soovid ja kui sulle tundub, et minu poolt tehtud sõnumid sind enam ei kõneta, on sul alati õigus neid mitte lugeda ning leida endale teised alternatiivid. Aga, kui leiad, et saad siit midagi endale, siis oled alati oodatud tagasi tulema. Armastan sind mõlemal juhul!

Mis seal siis ikka, läheme siis jooksvalt edasi selle nädala sõnumitega. Kuna sõnumite edastamine on saanud traditsiooniks kuupäevade lõikes, siis sellega ka hetkel jätkame. Võibolla hiljem tulevad veel mõned muutused ka sõnumite edastamise osas, aga eks siis nendega tegeleme juba jooksvalt.

  • 1-5 kuupäev
  • 6-10 kuupäev
  • 11-15 kuupäev
  • 16-20 kuupäev
  • 21-25 kuupäev
  • 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid sulle seekord saadetud on.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: The Career Launcher

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 23. -29. maini
Järgmine artikkelSõnumid 6. – 12. juunini
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi