Tee ise – kodune käte desovahend

1
2528

Kuna nüüd on jälle ringi liikumas “kurikuulus” seagripp, millega peavoolumeedia inimesi tõsiselt hirmutab, siis ega paha tee ka ennast ning oma lapsi väikese abivahendiga kaitsta, eriti peale rahvarohketes kohtades käimist ja erinevaid esemeid katsudes.

Kuna ka arstid soovitavad käsi praegusel ajal tihti pesta ning kasutada kätele erienvaid desovahendeid, siis selleks pakun välja hästi lihtsalt ja kiirelt valmiva koduse käte ning ka mujal kasutatava (näiteks erinevad pinnad, ukselingid, poekärud jne) desovahendi, mis ei kuivata nahka ega jäta käsi “imelikuks”, kui tavalist desinfitseerivat vahendit kasutada ning koosneb lihtsatest ja vähestest koostisosadest. Kõigele lisaks lõhnab meeldivalt ning meeldiva lõhna saad endale erinevatest antibakteriaalsete omadustega eeterlikest õlidest ise välja valida.

Kodune käte desovahend

desovahend

  • 5-10 tilka lavendli eeterlikku õli (EÕ)
  • 30 tilka teepuu EÕ
  • 1 sl nõiapuu ekstrakti või vähemalt 40% viina
  • 226 g puhast aloe vera geeli
  • 1/4 tl E-vitamiini õli

Valmistamine

Tilguta E-vitamiin ja EÕd klaasist pumpudelisse või purki, sulge kaanega ning loksuta need omavahel läbi. Lisa nõiapuu ekstrakt või alkohol ning loksuta uuesti korralikult läbi. Mina kasutan nõiapuu ekstrakti. Nüüd lisa segule aaloe vera  geel, sega hoolega läbi ja enne igat kasutuskorda loksuta pudelit korralikult, et kõik koostisosad saaksid korralikult seguneda. Doseeri pumbaga 1-2 pumbatäit kätele, hõõru saadud segu kätesse või desinfitseeri sellega kohtunikult tagasi saadud transportpuuri käepidet ja ust. Loomadele ning inimestele ohutu! Kui sulle ei meeldi lavendli lõhn, siis kasuta lavendli EÕ asemel mõnda teist desinfitseerivat EÕd, näiteks salvei, sandel, rosmariin ja piparmünt. Välja mitte vahetada teepuu EÕd!

Mis mulle selle desovahendi juures endale hirmsasti meeldib, on see, et see ei tee käsi kuivaks nagu kaubanduses olevad desovahendid, mis kuivatavad nahka. Sellega jäävad käed ning nahk hästi pehmeks ja siidiseks. Nagu näed, siis kodukootud desovahend on oma välimuselt selline piimjas geel ning töötab suurepäraselt.

Mina hoian oma desovahendit klaasist 50 ml pumppudelis, mida on hea käekotti pista ja ka lastele kooli kaasa anda. Seega, selline pisikene pudelike mahub ikka igale poole ära, isegi taskusse.

Olgem terved ja kaitskem ennast ning oma lähedasi lihtsate ja looduslähedaste vahenditega.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi