Äädikas kui ravim

0
2878

Veini – ja puuviljaäädikat kasutatakse tavaliselt salatite ja hapude toitude valmistamisel ning puuviljade konserveerimisel.

Foto. Healthline

Paljud aga ei teagi, kui heaks ravimiks osutub äädikas nii mõnegi haiguse vastu, eriti hingamisteede haiguste puhul.

  • Gripi puhul tuleb eluruumide õhk täita desinfitseeriva äädikaauruga. Selleks asetada küttekeha lähedale veini – või puuviljaäädikaga nõud. Kasutada võib nii kanget kui veega lahjendatud äädikat. Voodi lähedale panna äädikasse kastetud lapid, mis mõjuvad tervendavalt raske, undrööviva köha puhul. Äädikas aitab ka katarri, nohu ja bronhiidi vastu. Sellele lisaks võib hingata sisse äädikaaure, valades tassi tulist äädikat. Kui seda teha kolm korda päevas 10 minutit järjest, möödub katarr peagi.
  • Ka lastetoas, kui lapsed kannatavad köha käes, tuleb riputada üles äädikasse kastetud rätid/lapid ja asetada äädikanõusid (kohta, kus lapsed neid ümber aja ega muidu kätte saa), mis pehmendab köha.
  • Ka kaelamähisena ja – kompressina tarvitatakse äädikas niisutatud rätte.
  • Klaas vett teelusikatäie veiniäädikaga on hea kuristamisvahend.
  • Kergelt äädikaga aurutatud elu – ja magamistuba ei mõju sugugi vastikult, vaid värskendavalt ning elustavalt gripihaigeile, kõrvaldades samas ka nakkusohu.

Kuidas ise äädikat valmistada

Foto: youtube

Selleks tuleb savipotti panna puuviljakoori, – südameid, tükeldatud mahalangenud õunu, kõik muidugi eelnevalt puhastatud ja mädanevad kohad eemaldatud. Siis kallata potti keedetud vett, nii et puuviljajäänused oleksid kaetud. Asetada sooja kohta valmima. Protsessi käigu kiirendamiseks võib lisada juurde natukene veiniäädikat. Kui äädikas on küllalt kange, kurnatakse ta pudelisse, korgitakse ja hoitakse keldris.

Pikemalt saab äädika võimalikest kasutusaladest lugeda meie varasemast postitusest: Äädika kasutusvõimalusi koduses majapidamises.

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSoolast abi mitmel puhul
Järgmine artikkelUrmas Sõõrumaa avab uue enesearengukoolitustele suunatud seminarihoone šamaanirituaaliga
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi