1Õelus ja vendlus

Foto: Dim Hou

Kus iganes ringi vaatad, võid märgata neist mõlemat. Õelust paraku kordades rohkem. Inimesed on nii õnnetud ja katki, et enda paremini tundmiseks tehakse teistele haiget, solvatakse ja naeruvääristatakse neid või siis vähemalt nullitakse nende murede olulisust. Kahjuks vanemlik eeskuju on nakatanud ka lapsi, kes valjuhäälselt kommenteerivad tänaval inimesi – ükskõik, kas oled noor või vana, pikk või lühike, paks või kõhn – risti lüüakse ja välja naerdakse kõik selle eest, millised nad on. Interneti kommentaariumitest ei maksa rääkidagi. Seal kallatakse solgipange tühjaks pidevalt ja piiramatult. Silmatorkav osa neist teiste materdajatest ei tunne õigekirjagi. Ja siis on veel eriliik õelust. Reklaamitakse mingit toodet, mida tootja/müüja loomulikult taevasse kiidab. Kodulehel ja postituste alla jäetakse alles positiivsed, kiitvad kommentaarid. Kui keegi kirjutab ausalt, et talle ei sobinud ja miks ei sobinud – et teised teaks ettevaatlikkusega suhtuda, kui neil on samad probleemid – siis enne, kui tootja/postitaja jõuab kommentaari kustutada, lendab peale hulk kalleid kaasmaalasi, kes hakkavad teisitimõtlejat maha tegema. Üks levinumaid mõtteid on, et kui teistele sobis, siis peab sellele ühele ka sobima ja kui ei sobi, siis on ta lihtsalt vinguviiul, kes leiab kõiges ainult halba – ja järgneb ridamisi silte, mis talle külge kleebitakse. Jess, päev korras, sai inimesele ära panna! Kurb on, et inimesed on nii õelad, ei näe oma ninaotsast kaugemale, eeldavad, et kõik peavad ühesugused olema ja et teistsugused on lollakad, napakad, virisejad ja alusetult – põhjusetult vingujad.

Vendlus lööb välja palju harvemini ja kahjuks on selle ilmnemiseks vaja üldist rünnakut väljaspoolt. Siis äkki märgatakse teistes häid ja ühiseid omadusi. Siis kogutakse raha vähihaigetele ja teistele raskelt haigetele, keda Tervisekassa ei toeta, annetatakse kodude remondiks, tullakse koos laulma ja ketis seisma. Niisama, argipäevaselt ja ilma massiliste üritusteta on vendlus väga varjatud, silmatorkamatu, mahavaikitud. Headest asjadest ei kiputa rääkima ega kirjutama. Miks küll? Vendlus, kokkuhoidmine, üksteise toetamine oleks justkui häbi, patt, mida tahetakse varjata. Või kardetakse, et kui ühte aitad, lendab raisakotkastena kohale parv õnnekütte, kes püüavad valega toetust välja meelitada. Et ühele sõrme annad, tulevad teised ja rebivad käe küljest. Millal küll saame üle vanadest hirmudest, mida põlvest põlve edasi antakse? Millal õpime kolle igal pool mitte nägema ja mitte käituma üksteise suhtes kõrilõikajate ja õelusussidena, vaid kokku hoidma ja vendlust aus pidama? Selleks, et saaksid suguvõsa mustreid murda, on olemas konstellatsioonid ja ka juulikuus tuleb Vlad Syritsa Riiast Tartusse konstellatsioonide nädalavahetust läbi viima. Veel on mõned üksikud vabad isikliku töö kohad saadaval, aga alati oled oodatud ka lihtsalt vaatlema ja/või asendaja rollides osa võtma. Ürituse kohta saad lähemalt lugeda FB ürituse kalendrist. Oma osalusest anna kindlasti teada. Kindlasti tasub Vladi töötuba vaatama ja osalema, sest see, kuidas tema konstellatsioone läbi viib, on midagi väga sügavat.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid kolme suure sündmuse nädalaks
Järgmine artikkelPehme ja kõva kuuseis juulis 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi