Sõnumid kolme suure sündmuse nädalaks

0
19264

1Kolm tähtsat

Foto: Hans from Pixabay

Nad on kalendris ammust aega ja ei ole liikuvad, vaid on ühel kindlal kuupäeval. Igaüks neist. Suve algus – 21. juuni. Võidupüha – 23. juuni ja Jaanipäev – 24. juuni. Kui kalendaarse suve algus on oluline osade jaoks, siis Võidupühast ei saa üle ega ümber ja Jaanipäev on kõigi jaoks.

Mul on ülimalt kahju sellest, et kasvasin ajal, mil ei räägitud olulistest asjadest. Minu peres kohe kindlasti mitte. Ma ei teadnud sinimustvalgest ega jõuludest enne, kui sellest avalikult rääkima hakati. Et mõlemad mu vanaisad Omakaitses tegutsesid, üks filtratsiooni- ja teine vangilaagris olid, sain teada alles mõni aasta tagasi, ligi 30 aastat peale taasiseseisvumist! Ja peaaegu sama palju aastaid peale vanaisade surma – lahkusid nad mul umbes aastase vahega… Meil ei hingatudki vanaisade lugudest. Ei enne ega peale taasiseseisvumist. Ma leidsin vanaisade kirjapandud mälestused ja sealt sain teada. Ühe infokillu sain juhuslikult geni.com-ist vanaisa kohta käivalt lehelt…

Kallid vanemad ja vanavanemad! Ärge vaikige, ärga hoidke neid teadmisi oma teada! Austus selle riigi, iseseisvuse, vabaduse, isamaa ja emakeele vastu ei teki pühast vaimust, vaid ikka läbi isiklike lugude ja läbiealmiste. Kui need aga maha vaikitakse, jäetakse lapsed juurteta, tundeta, mis ja milleks. Keegi kunagi kuskil madistas millegi pärast – umbes nii. Keegi, kunagi, kuskil – aga minusse see ju ei puutu. Kõik see oli ammu, kaugel. Võõras. Mul puudusid mis iganes tunded selles küsimuses. Ma olen ülimalt tänulik, et mu vanaisad olid kirja pannud alasti tõe ja rääkinud ka sellistest asjadest otse ja omadega, mille kohta öeldakse, et mõistlikum oleks vaikida. Ja selle lugemine paneks ka kivid nutma.

Ilma nende mälestusteta oleks ma sarnane omaaegse staarlause hõikajaga, kes tele-eetris valjuhäälselt hõikas, et meil Nõukogude Liidus seksi ei ole. Minu suguvõsa ju küüditamine ja sõjad ei puudutanud! Kuna keegi kunagi sellest poolt sõnagi ei rääkinud, siis ei puudutanud ju. Kuidas, ma ei tea, sest keegi ei rääkinud ka siis, kui küsisin. Seda lihtsalt polnud. Mõni ime, et seejärel vaatasid sõbrad ja tuttavad mind diagnoosi paneva pilguga…

Rääkige, rääkige, rääkige! Ja pange mälestused kirja, et need lood jõuaks järeltulevate põlvedeni kasvõi hilinemisega. Siis on lastel juured, kodutunne, austus, pidepunktid. Siis on võidupüha sama arusaadav püha kui jaanipäev.

Mõnusat pidutsemist!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Pilt: Placidplace from Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 12.-18. juuniks
Järgmine artikkelSõnumid juuni lõpunädalaks 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi