Kaugloetavatest elektriarvestitest (või nutiarvestitest) ja nende negatiivsetest külgedest on räägitud eelkõige lähtudes privaatsuse printsiipidest. Kuid oluline on ära märkida ka nende ülimalt negatiivne mõju (eriti laste) tervisele. Aastaks 2017 peavad vastavalt Euroopa Liidu ettekirjutistele olema välja vahetatud KÕIK praegused elektriarvestid. Tahad sa seda või mitte. Sunniviisiliselt.

Kuna kaugloetavad arvestid kasutavad sama tehnoloogiat mida ka wifi võrguaparatuur, siis sellest ka alljärgnev jutt.

Ära on toodud Martha R. Herberti (Harvardi Meditsiinikooli PhD ja MD) kiri koolile – Los Angeles Unified School District – wifi ühenduse paigaldamise asjus.

“Olen Harvardi Meditsiinikooli lasteneuroloog ja neuroteadlane ning töötan ka Massachusetts-i Üldhaiglas. Olen Neuroloogia juhatuses, spetsialiseerunud lasteneuroloogiale ja neuroloogilistele vaevustele.

Martha R. Herbert

Nii läbi uuringute, kui ka meditsiinilise praktika on mul laialdased kogemused neuroloogiliste vaevuste, eriti autismispektri häirete osas. Olen avaldanud töid: aju pildidiagnostika teaduses, autismispektri füsioloogilistes häiretes ja keskkonna mõjudest neuroloogilistele vaevustele, nagu autism ja ajuareng ning funktsioon.

Hiljuti nõustusin uurima vastavat materjali, mis puudutab autismi ja elektromagnetvälja (EMF – EMV – elektromagnetväli) ning raadiomagnetlainete (RFR – RSK – raadiosageduslik kiirgus) vahelisi seoseid. Plaanisin kirjutada tagasihoidlikku mõnelehelist kokkuvõtet, kuid leidsin oluliselt rohkem materjali, kui ma lootnud olin. Lõpetasin 60 lehelise ja üle 550 tsitaadilise ülevaatega. Materjal on kättesaadav siit.

Tegelikult on tuhandeid, mitmeid aastakümneid kuhjunud dokumente (ja kuhjumine kiireneb, kuna oskame mõjusid ühe peenemalt hinnata), mis näitavad kahjulikke EMF/RFR-i tervislikke ja neuroloogilisi mõjusid.

wifiLapsed on haavatavamad, kui täiskasvanud. Kroonilisi haigusi põdevad lapsed ja/või neuroloogiliste puuetega lapsed on isegi veel haavatavamad. Eakad või kroonilised täiskasvanud haiged on haavatavamad, kui terved täiskasvanud.

Olemasolev tehnoloogia on loodud ja kasutusse lastud vaid termilisi mõjusid hinnates, ilma bioloogilisi mõjusid arvesse võtmata. Me teame, et on hulgaliselt mõjusid millel pole koe soojenemisega mitte midagi pistmist. Wifi pooldajate väide, et ainsaks mureks on termiline mõju on nüüdseks kindlasti teaduslikult vananenud.

Wifi ja mobiilimastidest tulev EMF/RFR (elektromagnetväli ja raadiosageduslik kiirgus) avaldab disorganiseeritud efekti õppimisvõimele ja meeldejätmisele. Samuti destabiliseerib see immuunsüsteemi ja metaboolset funktsiooni.

See teeb teatud lastele õppimise raskemaks ja eriti neile, kellel juba alguses esineb probleeme.

Mõjuvõimsate tööstusüksuste huvides on lasta inimestel uskuda, et elektromagnetväli ja raadiosageduslik kiirgus, mida me ei näe, ei saa maitsta või katsuda, on ohutud. Kuid see pole tõsi. Palun võtke meie laste suhtes vastu õiged otsused ja ettevaatusabinõud.

Tungivalt soovitan teil wifi paigaldamise kavatsusest LAUSD-i (kooli) loobuda  ja selle asemel kasutada traadiga (juhtmega) tehnoloogiat, eriti selle grupi puhul, kes on kõige tundlikumad. Palju lihtsam on langetada tervislik otsus praegu, kui hiljem ekslikku otsust tagasi pöörata.

Tänan.”

“Martha Herbert, PhD, MD (filosoofiadoktor ja arst)

Lasteneuroloogia

Martinos´ Biomeditsiiniliste Kujutiste Keskus

Massachusettsi Üldhaigla

Harvardi Meditsiinikool

Boston, Massachusetts

USA”

Tõlgitud Allikast

Lisaks

Tarmo Koppel: Tallinna Tehnikaülikool
Töökeskkonna ja -ohutuse õppetoolis lektor.

Teatavasti on elektromagnetväljade tervisemõjud organismis osaliselt kuhjuvad – liigne viibimine nende mõjualas võib kujuneda elektrostressiks hiljem. Pärast sellise ülitundlikkuse kujunemist, võivad ka väiksemad kogused EMVsid põhjustada soovimatuid tervisenähte. Rootsis, kus elektroülitundlikkust suudetakse diagnoosida, oli juba 2009.a-l tuvastatud see 300 000 inimesel.

Eelmine artikkel11 suurimat toitumise valet peavoolu meedias
Järgmine artikkelKüüslauk: tõestatud 100 korda efektiivsem, kui antibiootikumid

2 KOMMENTAARID

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia