Toksiline valgus – Säästuvalgustite varjatud pool

0
2006

Euroopa Liidu poolt “looduse säästmiseks” ja energia tarbimise vähendamiseks pealesurutud nn. säästupirnid on kaugemale vaadates kõike muud, kui säästlikud. Vähe sellest, et nende tootmisprotsess ja järelkäitlus ei ole odavam, kui hõõglambil, omavad need ka kahjulikku mõju reaalsel kasutamisel: inimorganimsile halvasti mõjuv valgusspekter, rääkimata purunemisel hetkega kopsudesse jõudvatest mürgistestest elavhõbedaaurudest.

Tarmo Koppeli ajaveeb soovitab:

[quote_box_center]Säästupirn sisaldab odavat voolualaldit, mis tekitab kesksagedusliku elektromagnetvälja. Soovitatav neid mitte kasutada ruumides, kus pikemajaliselt viibitakse. Kõige suurem on mõju neil säästupirnidel, mis kehale (eriti ajule) lähemal, näiteks laualamp. Samas tuleb tõdeda, et koridorides, tehnilistes ruumides ja õuevalgustites on nende kasutamine energiasäästu eesmärgil põhjendatud.[/quote_box_center]

Pooletunnine inglisekeelne dokumentaal “säästuvalgusest”:

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelEndine FBI juht: “Keemiapilvede pritsimine tuleb lõpetada”
Järgmine artikkelVananemisvastased toiduained
Astun onnist välja ja laulan sellest, mida näen. Kahtlen ...