Toksiline valgus – Säästuvalgustite varjatud pool

0
1994

Euroopa Liidu poolt “looduse säästmiseks” ja energia tarbimise vähendamiseks pealesurutud nn. säästupirnid on kaugemale vaadates kõike muud, kui säästlikud. Vähe sellest, et nende tootmisprotsess ja järelkäitlus ei ole odavam, kui hõõglambil, omavad need ka kahjulikku mõju reaalsel kasutamisel: inimorganimsile halvasti mõjuv valgusspekter, rääkimata purunemisel hetkega kopsudesse jõudvatest mürgistestest elavhõbedaaurudest.

Tarmo Koppeli ajaveeb soovitab:

[quote_box_center]Säästupirn sisaldab odavat voolualaldit, mis tekitab kesksagedusliku elektromagnetvälja. Soovitatav neid mitte kasutada ruumides, kus pikemajaliselt viibitakse. Kõige suurem on mõju neil säästupirnidel, mis kehale (eriti ajule) lähemal, näiteks laualamp. Samas tuleb tõdeda, et koridorides, tehnilistes ruumides ja õuevalgustites on nende kasutamine energiasäästu eesmärgil põhjendatud.[/quote_box_center]

Pooletunnine inglisekeelne dokumentaal “säästuvalgusest”:

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!