Ingveri kasutusvõimalusi

0
4152
Tagasi
Järgmine

Retsepte ingverist

Foto: Herbal Remedies Advice

Ingveri tee

Ingveri tee on kõigile tuntud ja üks peamisi koostisosi külmetuse peletamiseks. Reeglina, vähemalt meie pere, teeb teed värskest ingverist. Kui sul on aga kodus ainult kuivatatud ja jahvatatud ingver, mida saad iga toidupoe vürtside letist, siis kuidas seda tee tegemisel kasutada?

  • 1/4 tl ingveri pulbrit
  • 250 ml keeva vett
  • magusainet (mett, suhkrut, steviat jne)

Pane ingveri pulber kruusi, vala peale keev vesi, sega läbi ning aseta alustass kruusile ja lase teel ca 5-8 minutit tõmmata ning kurna ingver välja. Magusta endale sobiva magusainega. Lastele on soovitav külmetuse korral anda 1/4 tassitäit iga 2-4 tunni tagant, aga mitte ületada päevast kogust, milleks on 1-2 tassitäit.

Ingveri kompress

Ingveri kompressi võib teha lihaspingete, liigesevalude, artriidi, reuma korral ja ka kõhuvalude korral. Ingveri kompress on põhimõtteliselt sama, mis ingveri tee ja ainus vahe on selles, et tee joomise asemel, kastad riidelapi valmis sooja vedelikku ja väänad liigse vedeliku välja ning asetad selle koheselt valulikule piirkonnale. Kata see rätikuga ning rätikule aseta soojenduskott või kuumavee pudel ja siis veel üks rätik ning lase kompressil mõjuda 20 minutit. Vajadusel korda protseduuri.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTaruvaik ja miks ta võiks olla osa sinu kodusest apteegist
Järgmine artikkelPidutse sellel aastavahetusel teistmoodi – alkoholivabalt!
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi