21. septembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas peetavale psühhedeelikumide ja teadvuse konverentsile Psycherence 2018 tuleb kõnelema Dennis McKenna, kes on legendaarse Terence McKenna vend. Psycherence’il kõnelevad lisaks legendaarseks muutunud teadvuseseisunditeeksperdid Luis Eduardo Luna, Jeremy Narby ja Susan Blackmore, kes on aastakümneid pühendunud teadvuse ja psühhedeelikumide uurimisele. Konverents teadvusest ja psühhedeeliast pakub võimalust kogeda maailma avaramast vaatenurgast. Psycherence’il kuuleb huvitavaid arutlusi inimeksistentsi puudutavatel teemadel ning seda lihtsas ja mõnusalt nauditavas vormis.

Etnofarmakoloog, lektor, kirjanik ja teadur McKenna (USA) esineb loenguga „Kibe jook ja teised jälkused: farmakognostiline uuring looduslikest teadvust muutvatest ainetest”.

Maa biosfääris on väga laialdaselt levinud suur hulk taimi, loomi ja seeni, mis sisaldavad eripalgelise keemilise koostisega psühhoaktiivseid aineid. See on miljonite aastate pikkuse biokeemilise koosarenemise, koostöö ja omavahelise võistlemise tulem ning annab aimu kogu elu ühise evolutsiooni algupärast. Kuna meie evolutsioonitee närvisüsteemid pole pikka aega olnud piisavalt keerukad, et toetada teadvuse arenemist, on enamik nendest koostisosadest mänginud „sõnumitooja molekulide“ ökoloogilist funktsiooni, mis kannavad infot ökosüsteemi omavaheliste suhete kohta. Närvisüsteemide arenemise käigus on paljud nendest molekulidest oma funktsiooni muutnud, saanud sisemisteks närvisüsteemi signaalide edasikandjateks ja osalevad neurotransmitteritena hormonaalsetes, sekundaarsetes ja teistes organismisisestes semiootilistes protsessides.

Loeng sisaldab ülevaadet looduslikult laialt levinud psühhoaktiivsete molekulide algupära, leviku ning nende keemilise ja farmakoloogilise erinäolisuse kohta. Arutluses on psühhoaktiivsete keemiliste ainete evolutsiooniline päritolu, millest paljud on teada šamanistlike praktikate kaudu ja teised vähem tuntud. Uurime ka neid aineid, mis ei ole psühhedeelilised, ent ometi psühhoaktiivsed, samuti neid, mida leidub üllatavates allikates: putukates, mereloomades, mürgistes loomades ja bakterites.

Dennis McKenna on Heffteri Uurimisinstituudi asutajaliige ja etnofarmakoloogiaosakonna juhataja. Koostöös maailmakuulsate ülikoolide ja teadusasutustega uurib see mittetulundusorganisatsioon psühhedeelsete ravimeetodite potentsiaalselt terapeutilisi omadusi ja kasutusvõimalusi.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab SIIT ja piletid on müügil Piletilevis!

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelDorothe Trassl õpetab, kuidas oma kehaga uuesti ühendus luua
Järgmine artikkelAntropoloogiadoktor Jeremy Narby esineb Psyhcerenc’il loenguga „Taimed õpetajatena ja taimed isiksustena”

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi