Põhjused, miks magada alasti

5
8917

Kuidas eelistad sina magada, kas alasti, pidžaama või öösärgiga? Paljud inimesed ei tunne end alasti magades hästi ja kipuvad seda häbenema. Häbenemiseks pole küll mingit põhjust ja siinkohal toon välja mõned põhjused, miks sa võiksid oma ööriided ära visata ning paljalt magama hakata.

Foto: Elite Daily
Foto: Elite Daily

Reeglina saab meil harjumus magada alasti või ööriietega alguse lapsepõlvest. Kui vanemad magavad ööriietega, siis ka paljud lapsed jäävad hilisemas elus magama ööriietega. Kui aga vanemad tunnevad end öösel vabalt ning magavad alasti, siis ka lapsed on oma keha suhtes enesekindlamad ja nad ei häbene hilisemas elus alasti magada.

Muide, kui väikelastele anda võimalus alasti magada ja mitte sundida neid ööriideid kandma, siis nad tihtilugu eelistavad magada just naturaalselt ning nii puhkavad nad end ka paremini välja.

Alasti magajatel on tervem suhe

Foto: Times-Caribbean
Foto: Times-Caribbean

Inimesed, kes magavad alasti, neil on tervem suhe. See on tingitud sellest, et nahk-naha vastu kontakt vabastab kehast neuropeptiidi oksütoksiini, mida kutsutakse ka õnnehormooniks, emadushormooniks ja armuhormooniks. Aga need pidžaamad ja öösärgid jäävad nahakontakti vahele ning oksütoksiini ei teki. Inimesed vajavad seda armuhormooni, sest see teeb meid õnnelikuks, alandab stressi ning vererõhku.

Üleüldse on ju nii meeldiv tunne, kui kaaslane sind kaissu võtab ja end vastu sind surub.

Aitab sinu nahka

Alasti olles saab sinu nahk lõpuks vabalt hingata. Sinu intiimpiirkond, kaenlaalused, jalad on pidevalt kaetud mitme kihi riietega, isegi kuuma ilmaga. Anna oma kehale õhku ning lase sel vabalt hingata. See vähendab riski haigestumaks nahahaigustesse nagu seenhaigused, mis tekivad niiske ning umbse naha tõttu.

Hoiab su keha tervemana

Foto: Mens Fitness
Foto: Mens Fitness

Kui sa magad riietega, siis sinu keha on soojem ning sinu kehas ei vallandu kasvuhormoone. Pea meeles seda, et kasvuhormoonid tervendavad sinu keha!

 • kasvuhormoonid soodustavad luude tihenemist
 • parandavad kudesid
 • aeglustab vananemist
 • arendab lihaseid
 • vähendab keharasva
 • vähendab riski haigestuda diabeeti
 • vähendab riski haigestuda südamehaigustesse
 • soodustab tervislikku kehakaalu
 • ergutab siseorganite kasvu
 • ergutab immuunsüsteemi
 • suurendab üldist energiataset

Vähendab seennakkust

Eriti kasulik on see naistele, sest magades alasti, saab sinu vaginaalpiirkond õhku ning pärmseenel puudub talle vajalik kasvukeskkond, mis luuakse magades pidžaamapükstega. Pükstega magades lood sa sooja ning niiske kasvukeskkonna, mida pärmseen armastab, seevastu alasti magades hoiad sa oma vaginaalala jaheda ning kuivana.

Samas on see ka äärmiselt oluline meestele. Sest alasti magamine hoiab meeste munandid jahedas ning sperma püsib tervena ning suguorganid toimivad pikalt nii nagu varem.

Aitab kaasa paremale seksile

Foto: India TV News
Foto: India TV News

Kui nüüd loogiliselt mõelda, siis on siin omajagu tõtt sees, sest kogu see oksütoksiin, mis vallandub nahk-naha kokkupuutel ja peale selle olete te mõlemad juba nagunii alasti…

Vähendab keha kortisooli taset

Kui sa magad alasti, siis sinu keha jahtub ning selle tulemusena väheneb kehas kortisooli tase. Kui sa ei saa öösel piisavalt magada, siis ärkad sa kõrge kortisooli tasemega. Kõrge kortisooli tase aga seotud isuga ning see on tihtilugu ülesöömise peamiseks põhjuseks. Kõrge kortisoolitase aga häirib unerütmi ning suurendab kõhurasva ja alandab libiidot.

Hoiab sind noorena

Foto: Pipper 47
Foto: Pipper 47

Kui sa hoiad oma magamistoa temperatuuri 20-21 C vahel, siis saavad vananemisvastased hormoonid nagu malatoniin ja kasvuhormoon, (jah, neil on ka vananemisvastane toime) teha korralikult oma tööd. Tean, et paljudele inimestele on enne magama minekut äärmiselt oluline mugav ning hubane olek, mis nõuab omakorda sooja tuba. Seevastu soe magamistuba võib takistada keha loomulikku jahutusprotsessi ja seetõttu ei saa vananemist takistavad hormoonid normaalselt oma tööd teha ning sinu nahk vananeb kiiremini kui võiks.

Annab enesekindlust

Kui sa magad alasti, siis õpid tundma oma keha ning selles end hästi ning turvaliselt tundma. Kui sa tunned end oma kehas hästi, siis oled sa ka õnnelikum. Ilmselt ei pea mainima ka seda, kui sa veedad nii palju aega alasti, siis tahad sa ilmselt ka hea välja näha.

On mugavam

Foto: N. TV
Foto: N. TV

Alasti magamisega ei pea sa kunagi muretsema selle pärast, et nüüd on aeg pidžaama selga tõmmata, lihtsalt viska riided seljast ja tunne end mugavalt. Lisaks ei pea sa raha kulutama tobedatele ööriietele ning sul on selle võrra vähem pesu pesta. Igal juhul võidad.

Teeb sind  vabamaks ning õnnelikumaks

Kujuta endale ette maailma, kus sa lebad alasti voodil. Sa ei pea muretsema pükste, aluspesu ega selle tobeda ja tüütu rinnahoidja pärast. Sa lihtsalt lebad mõnusalt jahedate linade vahel.

Need on ainult mõned näited sellest, miks sa võiksid ja peaksid oma ööriietest loobuma ning nautima seda võimast öist vabadust. Peale selle,  et tunned end paremini, näed parem välja ning sul on oma partneriga hea ning lähedane suhe.

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelÄra otsi vabandusi, vaid muuda need võimsateks afirmatsioonideks!
Järgmine artikkel20 aprill Tartu – rahumeelne miiting “Lõpp hävitavale kanepikeelupoliitikale!”
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

5 KOMMENTAARI

 1. Ilma riieteta magamine tagab tervise. See annab võimaluse partneriga suhelda. Seksuaalsuse hävingust. Eriti hädas ollakse siis kui meheuhkus on läbinud rängad raviskeemid. Jäetakse tähelepanuta mistahes ravimi kõrvaltoimed. Iga terake ravimist on olendite grupp. Suur hulk kehavõõraid olendeid on iga indiviidi immuunsusele koormav. Jäetakse tähelepanuta, et ravimil on keemilises koostises, näiteks peale vererõhu alandaja olendite ka teisi tegelasi ning nende energia ja informatsioon. Mina sain mitu häda sedasi juurde, sealhulgas ka rikutud seksuaalsuse.
  Aga see juba on tagajärg. Mis oli põhjus? Arstid kiirustavad kohe vererõhku alandama, teadmata või tahtlikult. Tegelikult on immuunsusel vahetevahel kõrgemat vererõhku vaja. Vajame kuldlõiget !!/7-le. Paljud hädad tekkivad ravimite kõrvaltoimetest, sealhulgas ka seksuaalsusega seotud hädad. Mida teha kui aju jääb käsklusesse kinni? Tuleb olendid nälga jätta. Suurem osa hädasid on võimalik ennetada sukeldudes alateadvusse ja õppides kõrgemate teadvuse asju. Samas on hea teada vanaemade ravi võtteid, kasutada PAUGULILLE, hilisemal ajal kutsuti teda Ilusa nimega, PAJULILLEKS. Rohkelt on leida PÕDRAKANEPIT, mis on ka väärtuslik, kuid pisut nõrgem droog. Ärge sattuge kehavõõraste ainet lõksu. Aju vabastamine valedest käsklustest raku tasandil on aega nõudev. Praeguses reaalsuses ei eksisteer haigusi on olendid ja nende toodang. Võimalik, et on jõude kes blokeerivad minu lugude edastamist. Palun ette vabandust. Pilguheit magamistuppa on väärt kõigile teada. Hästi tehtud. Lugupidamisega Sirje.

 2. Vahepeal tsenseeris FB meie postitust ning kustutas selle siit omavoliliselt. Muutsime nüüd põhipilti ja proovime uuesti. Vaatame, kas läbib FB range tsensuuri või mitte :D
  Nii palju siis sõnavabadusest.

 3. Vahepeal tsenseeris FB meie postitust ning kustutas selle siit omavoliliselt. Muutsime nüüd põhipilti ja proovime uuesti. Vaatame, kas läbib FB range tsensuuri või mitte :D
  Nii palju siis sõnavabadusest.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi