Hiiliv kiilanemine tekitab piinlikkust?

4
12807

Paljud mehed ja ka üksikud naised on hädas vaikselt ligihiiliva kiilanemisega ja sellega leppimine on paljude jaoks väga raske. Seda, et see päev kunagi kohale jõuab, võisid nad ette teada juba pikemat aega, nähes peres kedagi sama probleemiga võitlemas. Sellest hoolimata ei muuda see asja lihtsamaks ega ka kergemini aktsepteeritavaks. Õnneks on juuste väljalangemine suuresti ikkagi geneetiline, on seda võimalik õige toitumisega pidurdada ning soodustada tervete juuste kasvu.

Foto: Hair Loss Reasons
Foto: Hair Loss Reasons

Mis põhjustab juuste väljalangemist?

Nagu eelpool sai mainitud, on juuste liigne väljalangemine ülemaailmne ühine probleem nii meestel kui naistel. Järgnevalt toome ära kolm kõige levinumat juuste väljalangemise põhjust, mis ei ole tingitud geneetilisest soodumusest.

Stress

Alopeetsia areataFoto: Up Hairs
Alopeetsia areata
Foto: Up Hairs

Esimeseks ja suurimaks põhjuseks on stress. Inimestel, kes elavad stressirohket elu, on suurem soodumus juuste väljalangemisele, kui neil, kelle elu ei ole stressirohke. Kõige enim juustega seotud stress on alopeetsia areata, mis põhjustab juuste ja karvade väljalangemist laikudena üle terve keha. Selle stressist põhjustatud juuste väljalangemise põhjuseks on see, kus valged verelibled ründavad karvanääpsu ja selle tulemusena langevad juuksed välja. Õnneks on paljude stressist tingitud juuste väljalangemist võimalik tagasi pöörata.

Kehv toitumine

Foto: Poindexter Dental
Foto: Poindexter Dental

Teiseks põhjuseks on toitumine, seega kui teie toidulaud on kas ebatervislik või ühekülgne, siis võib juuste väljalangemine olla tingitud just toitumisest. Neil, kes söövad liiga vähe kaloreid ja kelle toidulaual ei ole piisavalt proteiini, esineb juuste väljalangemist rohkem.  Seega on väga oluline süüa tasakaalustatud toitu.

Haigus või ravimid

Erinevad ravimidFoto: Get a Baby
Erinevad ravimid
Foto: Get a Baby

Kolmandaks põhjuseks juuste väljalangemisel on peamiselt kas mõni haigus, näiteks kilpnäärme talitlushäired, autoimmuunhaigus nagu luupus, need kõik võivad põhjustada juuste väljalangemist. Samuti ravimid, näiteks keemiaravi põhjustab juuste väljalangemist, kuna tapab rakke, mis toodavad juukseid. Enamasti pärast ravi lõppu kasvavad juuksed tagasi.

Kokkuvõte

On palju erinevaid põhjusi, miks juuksed hakkavad välja kukkuma. Kui teil hakkavad juuksed välja langema, siis tuleks esmalt kindlaks teha põhjus ning neisse süüvida, sest mõningatel juhtudel on liigne juuste väljalangemine võimalik tagasi pöörata, mõnel juhul aga mitte. Kui te olete põhjuse teada saanud, siis saab kasutusele võtta meetmed, kuidas tekitatud kahju peatada ning parandada. Enne kui apteegi poole erinevate ravimite järgi tormate, on võimalik seda peatada ka looduslikul viisil, tehes selleks muutusi oma toitumises ja elustiilis.

Looduslikud meetodid juuste väljalangemise vastu

Suurendada toidus proteiini osakaalu

ProteiinidFoto: Hard Body Success
Proteiinid
Foto: Hard Body Success

Kuna juuksed koosnevad proteiinist, siis proteiini puudujääk võib põhjustada juuste väljalangemist. Kui te ei söö liha, siis veenduge, et teie toidulaual on piisavalt proteiine, lisades oma menüüsse kaunvilju, guinoa,  täisteravilja ja pähkleid. Kui olete aga lihasööja, siis lahja proteiin nagu kanarind on just õige valik.

B-kompleks vitamiin

Biotiinil ja  B-vitamiinidel on organismile palju kasulikku pakkuda ja eriti B3 vitamiin, mis suurendab verevoolu peanahka. Manustades B-kompleksvitamiine, tagate oma organismile, et saate neid kõiki just piisavas koguses.

C-vitamiin on tervetele juustele vajalik

C-vitamiini allikadFoto: HSPH
C-vitamiini allikad
Foto: HSPH

C-vitamiinil on suur osa tervetel juustel. Sidrunid ja apelsinid on kõrged C-vitamiini poolest, aga seda on ka rohelised paprikad ja kiivid. Soovitav päevane C-vitamiini annus on 1000 – 3000 mg.

Rauasisaldus

Selline mineraal nagu raud aitab peanaha vereringlust suurendada ja on ka juustele toiduks. Rauarikkad toitained on maks, aprikoosid, rosinad.

Hormoonide reguleerimine

Paljudel inimestel, kellel hakkavad juuksed varakult või ilma põhjuseta välja langema, on tuvastatud hormonaalsed häired. Kui te tuvastate endal hormonaalhäiretele viitavaid sümptomeid, siis uurige looduslikke toidulisandeid ja toite, mis tasakaalustavad hormoonide taset.

Suurendada A-vitamiini taset

A-vitamiini allikadFoto: Med India
A-vitamiini allikad
Foto: Med India

A-vitamiin on tervetele juustele elulise tähtsusega, sest A-vitamiin on rasva sünteesil väga olulise tähtsusega just karvanääpsule ja kannustab juuste kasvu. A-vitamiin paneb juuksed läikima. Seega tarbige A-vitamiinirikkaid toitaineid. A-vitamiinirikkad toitained on näiteks lehtkapsas, porgand ja muna.

Juua rohkem vett

Väga oluline on hoida oma organism hüdreeritud, sest see on eluliselt tähtis kudede kasvule ning tervisele. Juuste tüvi koosneb suures osas just veest. Püstitage endale eesmärgiks tarbida igapäevaselt vähemalt 1,8 l puhast vett.

Loobuge suitsetamisest

suitsetamisest-loobumineSuitsetamine vähendab vereringlust ja sealhulgas ka vähendab verevoolu peanahka. Loobuge suitsetamisest juba täna ning selle tulemuseks saavutahe on üheks boonuseks parema juuste tervise.

Loobuge alkoholist

Kuna alkoholitarbimine vähendab karvakasvu. Seega loobuge alkoholist või siis vähemalt vähendage selle igapäevast tarbimist ning tulemuseks näete paremat juustekasvu.

Maitsetaimed

Erinevad maitsetaimedFoto: Conscious Life News
Erinevad maitsetaimed
Foto: Conscious Life News

Kui otsite juuste väljalangemise peatamiseks looduslikke vahendeid, siis selleks sobivad kõige paremini erinevad maitsetaimed. Näiteks lavendlist, rosmariinist ja tüümianist on olnud abi  juuste kasvu kiirendamisel, aitavad ära hoida juuste hõrenemist ning kiilanemist. Proovige masseerida pärast peapesu juustesse ja peanahka just neid eeterlikke õlisid, või tehke loputusvee asemel nendest maitsetaimedest taimetee ning loputage juukseid selle teetõmmisega. Eeterlike õlide kasutamisel on positiivse efekti saamine kiiremini tulemas, kui taimeteedega loputamisel.

E-vitamiin

E-vitamiin aitab kaasa keha paremale vereringlusele ning aitab kasvatada uusi veresooni, mis omakorda aitab juustel kasvada. Kui kasutate E-vitamiini kapsleid seespidiselt,  siis kasutage neid ka välispidiselt, selleks tehke kapsel katki ning masseerige kapsli sisu juustejuurtele – selline protseduur aitab vältida juuste väljalangemist ning kiilanemist.

Aroomiteraapia

AroomiteraapiaFoto: Talk Spas
Aroomiteraapia
Foto: Talk Spas

Kasutades peanaha massaažiks selliseid eeterlikke õlisid nagu lavendel, ingver, rosmariin, põld-lambalääts, mis aitavad vältida juuste väljalangemist. Selleks segage 1 sl baasõli (parim on selleks siin jojoba õli) 2 tilga soovitud eeterliku õliga ning masseerige see peanahka.

Alati ei õnnestu meil tagasi keerata seda, mis on loodus meile varuks pannud. Kui näiteks kõik teie pereliikmed on oma elu 50. sünnipäevaks kiilanenud, siis suure tõenäosusega on teil ka seda vältida peaaegu võimatu. Kui kasutate neid eelpool antud meetodeid, siis võite suure tõenäosusega juuste väljalangemist aeglustada ning nautida oma juukseid kauem kui teised pereliikmed seda teinud on.

Kui teil on olnud probleeme juuste väljalangemisega ning olete sellest mõne loodusliku meetodiga jagu saanud, siis olge nii kenad ja jagage seda ka teistega kommentaarides.

Allikad: Natural News, Hair Loss Reasons, Natural Society

Eelmine artikkelTants Snowdeni ümber
Järgmine artikkelArvutiajastu nuhtlus, kaela- ja õlavöötmevalud
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

4 KOMMENTAARI

  1. Vene kosmeetikapoodides on müügil takjaõli koos tshillipipraga, seda tuleb pähe määrida vähemalt 6 kuud, enne iga juustepesu 1 tund. Juuste kasv on enneolematu.

  2. Margit Liiva Ma ei saa jagada leiba mis toidab mind :D. Ehk olen nii õppimisse, kui ka õppematerjalidesse investeerinud. Küll võin õelda, et need asjad on bioenergeetilistest häiretest tekkinud. Ning seega vajalik bioenergeetiline ravi. Igasugu määrimised, keemia sissesöömised ei lahenda siin seega probleeme.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi