Lõpusõnum

Tee tööd, näe vaeva, siis – ei, ei tule armastust – aga olukord, mis sulle muret valmistab, võib positiivselt laheneda. Sinu andeid ja võimeid märgatakse ja väärtustatakse. Tasu tuleb soliidne. Keskendu tööle, mis on seotud su kirega ja anna sellega seoses oma parim. Võimalik, et liitud mingi grupiga – olgu tegu hobi- või mõttekaaslastega. Oluline on olla meeskonnamängija ja teha selle projektiga seoses koostööd.
Sellisteks osutusid siis selle nädala inglisõnumid…

ja lõpetuseks tahan sulle öelda seda… et kas oled kunagi mõelnud selle peale, et sul oleks elus vaja tugiisikut? Mitte sellist nagu erivajadusega inimestel on – kes aitavad argieluga hakkama saada, vaid selline tugiisik, kes on sulle toeks, kui püüad elus uusi tippe vallutada? Kui tahad minna õppima, trenni, alustada dieeti, uut elustiili – võtta ette midagi elumuutvat, millega üksi alustada või üldse hakkama saada on raske, aga oluliselt kergem, kui sul on keegi, kes sind julgustab, innustab, toetab, võibolla oskab nõugi anda, on olemas, kui sul on kriis. Sarnast inimest on hakatud ka vastutuspartneriks nimetama – et vastastikku togite üksteist tagant, et kõik mis vaja, saaks tehtud ja poleks viilimist. Aga saab olla ka ühepoolne – kõigil pole võtta inimest, kes oleks huvitatud kahepoolsest motiveerivast suhtest, aga võib leida inimese, kes on nõus teisele toeks olema. Siis ongi treener, coach, tugiisik ühes isikus. See, kes ei lase sul hunnikusse vajuda, kui raskustesse satud ja kes ei lase sul ka haletsemise ja halisemisega tegelema hakata ega lase end pehmeks rääkida, et kuule, peame täna vahet või aitab küll, kui ma teen ainult pool ülesannet, aga korralikult.
Esimese mõttena tulevad sellise isiku peale mõeldes pähe sõbrad, lähemad sõbrad. Tegelikult ei pruugi nemad olla üldse hea valik. Te tunnete üksteist liiga hästi – ja seetõttu võite üksteisega ka manipuleerima hakata ja üldse mitte nii, et see positiivset mõju avaldaks. Keegi hea, aga meelekindel ja piisavalt neutraalne tuttav võib selleks palju sobivam isik olla. Ta on teemast piisavalt väljas, eemal, näeb kõike selge pea ja külma verega ja seetõttu märkab asju, mida sina ise või keegi sulle lähedane ei pruugi märgatagi. Aga samas pole ta ka keegi võõras, et vaja hakata kuulutusega otsima ja sellega endale tähelepanu tõmmata.
Inimene on sotsiaalne olend, ta vajab suhtlemist ja kui elus on vaja midagi uut ette võtta, siis on hea, kui on keegi, kellega saab sel teemal arutada ja samal ajal on hea, kui oma sõpru ei pea sellega surnuks tüütama. On hea, kui plaanid jäävad siseringi ehk et “küla peal” igaüks ei tea, samal ajal on sul olemas inimene, kes sind toetab ja motiveerib ja kainelt- külmalt olukorda hindab ning sõbrad ja sõbrasuhted ei saa koormatud liigsete riskiallikatega.
Tuleta nüüd meelde, kui abivalmid on inimesed jagama nõu, mida pole küsitud ja kriitikat, mida sa ei vaja ja siis mõtle, kui palju võib seda vaka alt välja tulla, kui mõne sõbra oma tugiisikuks võtad ja tema end kanaemana tundma hakkab, pidades vajalikuks iga su sammu planeerida – ja kui palju sellise suhte tasakaalus hoidmine sõbrasuhet proovile paneb. Kaugem inimene ei võta asju nii isiklikult ja sina teda samuti mitte ja mis iganes nõu ja kriitika jagamine ei kulge nii tuliselt ega lähe nii hinge, mõistus saab rohkem sõna. Muidugi, inimesi ja suhteid on erinevaid, ei saa ega või kõiki ühe puuga lüüa. Igaühele ikka oma versioon. Lihtsalt, üks mõte, lähtuvalt sellest, kuidas järjest enam saadakse aru, et toetus ja motiveerimine on vajalikud elus edu saavutamiseks ja kuidas igasuguseid coache ja treenereid ilmub välja kui seeni peale vihma ja neil on tööd nii et tapab. Me võime ju olla üksteisele need innustajad ja elu tugisambad. Mõtle vaid, milline vastastikune rõõm ja õnn see oleks, kui aitame üksteisel elus soovitut saavutada – ja selle ka saavutame!
-Eloise Leandra-
Energiavahetus

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.
Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.
Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.
Aitäh – aitäh – aitäh !