Kes meist ei tahaks, et tehtud tööd läheks asja ette: et kui oled lõpetanud kodu koristamise, siis viimaste harjatõmmete tegemise juures ei algaks elamise teises otsas “tornaado”, mis viie minutiga kogu tehtud koristustöö nullib, et pestud pesu läheks puhtaks ja plekid välja kui mängeldes, juuksurisse teaks minna õigel ajal, vastavalt sellele, kas on soov säilitada või välja kasvatada olemasolevat lõikust?
Selleks, et kõik sellised ja muudki asjad edeneks meile meelepäraselt, ei ole vaja teadmisi tuumafüüsikas, vaid kuuseisudest ja seda, mida kujutavad endast kõva ja pehme aeg ning milleks nad soodsad on.
Neid lihtsaid nõuandeid järgides saavutate edu lausa mängeldes ja saate oma tööde ja tegemiste tulemusi pikemalt nautida.
Juukselõikusega on kõige lihtsam: tuleb jälgida vaid seda, kas on kasvav või kahanev kuu. Kes tahab, et juuksed kasvaks, neil tuleb juukseid lõigata kasvava kuu ajal (kuu loomisest täiskuuni) ja need, kes tahavad, et juuksed ei kasvaks, tuleb lõikus teha kahaneva kuu ajal (täiskuust kuu loomiseni).
Pehme aeg
on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema, suitsutatud liha ja kala lähevad kergesti ussitama ning piim müredaks.
Samal ajal pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua ning plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist.
Kõva ehk kalk aeg kuus
Kõval ehk kalgil ajal pritsib rasv pannil ja küttepuudest jääb järele palju sütt. Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad ei lähe halvaks (kuldilõikus). Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja.
Aasta kõige kõvemad ajad on veebruari paiku, siis lõigatakse ehituspalk ja muu tarbepuu.
Lambapügamiseks parim aeg on noorkuu mädane aeg – vill tuleb pehme ja lammas hakkab kiiresti uut kasvatama.
Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga, kõval ajal tehtud vihad poetavad lehti, aga ei lähe hallitama.
Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.
Veebruari kõva ja pehme kuuseis on vastavalt:
Pehme aeg: 2.-6., 11.-15., 21.-24.
Kõva aeg: 7.-10., 16.-20., 25.-29.