Ilmselt me kõik tunneme inimesi, kellel on kõik hästi – neil on olemas kõik, mis peaks muutma inimese õnnelikuks ja rahulolevaks, aga nad ikka virisevad. Neil on justkui kõik hästi, aga nad valivad ikka õnnetu olemise. Samas tunneme ka neid, keda on elu pannud keerulistesse olukordadesse, aga nad on ikka suhtumisega, et vähemalt päike paistab! Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab novembrist 30-päevast õnnelikkuse väljakutset, selgitab, kuidas ise otsustada olla õnnelik ka ja kehvas olukorras näha head.

Sa ise pead tegema valiku elus rõõmu tunda

Dalí sõnab, et õnn pole miski, mis on meile kaasa antud, vaid me saame ise otsustada, kas oleme õnnelikud või mitte. On üks ütlus: “Ei saa muuta õnnelikuks inimest, kes on otsustanud olla õnnetu. Ei saa muuta õnnetuks inimest, kes on otsustanud olla õnnelik.”

On küll erinevaid meetodeid, kuidas õnnelikkust tõsta, aga kui sa ise ei tee valikut, et tahad elust rohkem rõõmu tunda, pole sel mingit mõtet. Dalí paneb südamele, et seda otsust ei saa sinu eest teha ei su vanemad, lapsed, elukaaslane ega keegi teine, vaid sina ise!  

Alusta juba hommikul!

Et teha esimene samm, soovitab Dalí hommikul esimese asjana otsustada, et täna tuleb õnnelik ja äge päev. Ütle endale iga hommik kõva häälega: “Täna tuleb õnnelik päev!” See seab su päevale lähtepunkti, sest pea meeles – sina ise otsustad olla õnnelik.

 “Mõtiskle selle üle ja jälgi ennast teadlikult, millise otsuse sa täna teinud oled – kas sa oled otsustanud olla õnnelik või oled otsustanud tihtipeale erinevates asjades näha pigem nõmedat ja negatiivset poolt,” soovitab Dalí mõelda.

Väljakutse kohta leiab rohkem infot Dalikarat.com!

Eelmine artikkelSõnumid oktoobri lõpunädalaks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis novembris

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi