Olen pikemat aega teinud erinevaid pähkli-, mandli ja kookospiima, siis möödunud aastal tegin ka esmakordselt kanepipiima. Toonased kanepiseemned olid pärit Prantsusmaalt ja piim tuli kuidagi mõru ning minust ta joomata jäi. Kuid nüüd mõtlesin uuesti proovida, sest sain kodumaiseid kanepiseemneid.

Kanepipiim
Kanepipiim

Teades, kui kasulik on kanep meie tervisele, siis tasub koju kindlasti soetada õlikanepi seemneid. Kuna looduspoodides on kanepiseemnete valik väga lai, siis soovitan soojalt soetada kindlasti kodumaiseid seemneid. Need on mõnusad ja mahedamaitselised. Ka piim ei tule neist nii mõrkjas. Sain hiljuti teada, miks osad kanepiseemned on mõrkjad ja teised mahedad – kui tegemist on mõrkate seemnetega, siis on seemnete kuivatamisel viga tehtud. Muidugi tuleb arvestada sellega, et kui on tegemist koorimata seemnetega ehk kanepipähklitega, siis piim jääb tumedam ja on paratamatult ka mõrkjam kui kooritud seemnete puhul. Kooritud seemnetest saad valgema ja mahedamamaitselise piima.

Kanepipiima valmistamine

  • 1 tass kanepiseemneid
  • 3-4 tassi allikavett või keedetud ja jahutatud vett
  • 1 vaniljekaun (soovi korral)
  • datleid, mett või steviat (soovi korral)
  • veidi himaalaja soola (soovi korral)

Kui kasutad koorimata kanepiseemneid, siis pane need likku, leota vähemalt paar tundi. Hea on panna seemned likku eelmisel õhtul ning hommikul neist piim valmistada. Piima valmistamiseks kulub maksimaalselt 10  minutit, kui teed maitsestatud piima, kui aga maitsestamata, siis selleks kulub maksimaalselt 5 minutit.

Kui seemned on leotatud, vala leotusvesi ära, loputa seemned veelkord puhtaks, kurna loputusvesi  ning vala puhtad seemned blenderisse. Vala peale 3-4 tassi külma allika- või keedetud ja jahutatud vett. Kui kasutad 3 tassi vett, siis saad sellise paksema ja tummisema piima, 4 tassi vee korral saad veidi vedelama, aga täiesti normaalse konsistentsiga piima. Mina eelistan piima teha 4 tassi veega. Pane blender tööle ning blenderda vähemalt 2-3 minutit kõige kõrgemal kiirusel kuni seemned on täielikult purustatud ning vesi on muutunud piimjaks – saad sellise ühtlase piimja segu. Võta üks suurem kauss ning kurnalapp ning vala piim läbi kurnalapi kaussi. Kuna kanepiseemnete “paks” kipub kurnalapi ummistama, siis on hea käed appi võtta, pigista piim kenasti läbi kurnalapi ning lapi sisse jääv seemnesegu viska minema või lisa segu küpsetistesse või putrudesse. Pea meeles aga seda, et see segu läheb üsna kiiresti käärima. Kui tahad säilitada, siis saadud “kanepiseemne paks” säilib külmikus hoituna (suletud purgis) 2-3 päeva, mille jooksul tuleb sul saadud mass ära tarvitada.

Kodune kanepipiim
Kodune kanepipiim

Pese blender puhtaks ja vala kaussi kurnatud piim tagasi blenderisse, seda juhul, kui soovid oma kanepipiima ka maitsestada. Kui mitte, vala piim purki või pudelisse ning hoia külmkikus. Valmis piim säilib külmkapis hoituna 5-7 päeva. Kui aga soovid oma piima maitsestada, vala see tagasi pestud blenderisse, lisa kas 2-3 sl mett, mõned tilgad steviat või siis 10-15 kividest puhastatud värskeid datleid. Mina kasutasin 10 datlit. Lõika vaniljekaun pikku pooleks, kraabi seemned välja ning pane piima sisse, või  kasuta 1/8-1/4 tl vaniljepastat. Lisa veidikene himaalaja soola, sool toob maitsed paremini esile. Pane blender uuesti tööle ning blenderda seni kuni kõik on kenasti purustatud. Nüüd vala saadud piim purki või pudelisse ja ongi valmis saanud üks imemaitsev ja tervislik piim. Valmis piima saad nii liitri ümber. Seda piima võid valada  nii kohvile, teha sellest hommikuputrusid, juua niisama, valmistada chia seementest midagi head vms. Lase ainult fantaasia lendu. Mina tegin aga poolest saadud piimast ühe fantastilise maasikasmuuti, mille retsepti leiad altpoolt. Kui aga sind jäävad häirima piimas hulpivad datli- ja vaniljetükikesed nagu fotol näha, siis võid kõik koostisosad kohe alguses korraga blenderisse panna koos kanepiseemnetega ning hiljem kõik välja kurnata.

Kanepipiim Foto: Hemp for Future
Kanepipiim
Foto: Hemp for Future

Minu valmistatud piimas (üleval olevatel fotodel) näed tükikesi sees, see on tingitud sellest, et foto on tehtud siis, kui piim on juba magustatud, ehk olen sinna lisanud juba datlid ja vaniljekauna. Fotol on näha ka seda, et olen oma piima teinud koorimata kanepiseemnetest, seetõttu on piim ka sellina tumedam, mitte puhas valge. Aga jällegi, mind see ei häiri. Kui sina aga soovid saada puhast valget piima nagu kõrvaloleval fotol, siis kasuta piima tegemiseks kooritud seemneid.

Kooritud seemnete puhul ei ole vaja seemneid eelnevalt leotada. Võta lihtsalt üks tass kooritud kanepiseemneid ning lisa 3-4 tassi külma vett ja järgi eelpool kirjeldatud juhendit. Sellisel viisil tehtud piim jääb ilus puhas valge.

Kanepi-maasikasmuuti

Kanepi-maasikasmuuti
Kanepi-maasikasmuuti
  •  500ml magustatud kanepipiima
  • 200-300g maasikaid
  • 3-5 küpset banaani (plekilised)

Aseta kõik koostisained blenderisse ning blenderda kuni oled saavutanud ühtlase kauni roosa segu. Vala klaasidesse ning soovi korral lisa kokteilkõrred ning üks maitsev ja toitev vahepala ongi valmis. Mina kasutasin 300g maasikaid ja 5 banaani, sest mulle meeldib tummisem smuuti.

Eelmine artikkelPoliitterrorissm Eestis Charlie Hebdo valguses
Järgmine artikkelTee ise – tervendav kristallivesi
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

6 KOMMENTAARID

  1. Süstin juba 15a. morfiini ,olen arstilt mitu korda palun ,et võiks ju proovida kanepiga ,miks süstida ,millest olen juba täiesti sõltuvuses .Vastuseks olen saanud ,et ei oska ja ei saa ..Kuhu peaksin ise veel põõrduma ?? Olen nii tüdinud süstidest ja sellest jubedast enesetundest ..söödeti ka sisse 14 aastat antikaid ,millest ,jumal tänatud sain omal käel lahti ..jube oli ,aga aasta enam ei tarvita ..kõik ,mis on rohtudel kirjutatud kõrvalmõjud ,sain omale lisaks ,see elu oli küll rohkem ,kui elamistväärt .Aidake keegigi .,enne ,kui ei tee viimast otsust .,mis aina ja aina keerleb peas .

    • Appi – soovitan teil ühendust võtta MTÜ Eesti Kanepiliiduga, nemad oskavad teid selles vallas äkki rohkem aidata ja nõustada. Teame ainult seda, et paar arsti olid mingil hetkel valmis patsientidele ravikanepit välja kirjutama, aga täpsemalt ei oska öelda. Kindlasti võtke Kanepiliiduga ühendust. Pikka meelt teile ja loodame väga, et saate omale vajamineva abi ning tervise korda või vähemalt leevendust.

  2. Tänud vastuse eest ja väga kasulikke asju leiab teie veebilehelt.
    Tegelikult mind huvitab juba aastaid alternatiivravi,sest arstid soovitavad vaid tablette,juba aastaid teeb tervis muret.Mitu aastat olen käinud nõelravis ja ise ravimtaimi maalt.
    Nüüd uurin ravikanepi kohta kui efektiivne see näib olevat.Kas siis ravikanepiõli võib saada ainult läbi perearstide,ka nemad kardavad seda anda arvatavasti.Või tuleks see varjant kõrvale jätta.

    • Meelis – Ravikanep on jah ainult läbi arstide. Selleks peate leidma arsti, kes on nõus teile seda üldse välja kirjutama ja siis on näha, kas ja kui kaugele asi välja jõuab. Miskipärst meie arstid ei taha seda kuidagi välja kirjutada – kardavad meediatähelepanu ning see ei ole “Suurele farmale” kasulik, sest inimesed saavad terveks! Probleem on veel selles, et ravikanep, mida praegu on arstidel võimalik välja kirjutatakse, ei ole looduslik, vaid sünteetiline – tableti kujul.

    • Meelis – Looduspoodides leitavad kanepiseemned on kõrge CBD ja CBDa sisaldusega, mis on organismile väga kasulik. Lisaks saab sealt soetada veel palju erinevaid kanepitooteid nii jahu, õli, teed, snäkid jpm. Ise soovitan soetada endale looduspoest nii kanepiõli kui ka seemned, et ise neist midagi kasulikku teha, nii tead täpselt, mis valminud kraamis sees on.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia