Põhjused, miks kasvatada kodus aaloed

6
7362
Tagasi
Loe seda edasi

Aaloe mahla kasulikkus

Foto: Health is Treasure

Kui arvad, et aaloe mahla joomine on viimase aja moeröögatus, siis eksid rängalt. Tegelikult on aaloe mahla tarvitatud “raudse tervise toonikuna” ja seedeprobleemide leevendamiseks juba sajandeid mitmetes erinevates põlisrahvaste traditsioonilises meditsiinis. Kuigi, et aaloe on algselt pärit Aafrikast, kasvatatakse teda ka üle maailma paljudes subtroopiliste ja troopiliste kliimaga piirkondades. Tänu sellele on aaloe auga välja teeninud koha nii traditsioonilistes Hiina, India ja ka Lähis-Ida taimsetes ravimites.

Aaloe mahla saad kasutada regulaarselt oma üldise tervise parandamiseks või aegajalt tarbides mõne kindla terviseprobleemi korral ravikuurina.

 • Aaloe mahl muudab keha ning vere aluseliseks. Kui tunned end väsinuna või muidu rusutud, jõuetuna olevana, siis võib tegelik põhjus olla selles, et sinu keha on muutunud liiga happeliseks ning on tekkinud kerge atsidoos (PDF fail metaboolse atsidoosi kohta). Selle leevendamiseks ning keha ja vere pH tasakaalustamiseks joo klaasike aaloe mahla – usu, tunned kiirelt, kuidas sul paremaks läheb.
  Loomse päritoluga toidud on kõik hapestava toimega, samuti alkohol ning süsivesikud. Kui toitumisharjumustes on palju hapestavaid toite ja mitte piisavalt köögi- ja puuvilju, millel on vastupidine mõju, muudab see vere pH happeliseks. Aaloe mahl seevastu aitab keha aluselisemaks muuta. Mida kiiremini saad kehast hapestavad toidud välja, seda kiiremini muutub ka sinu keha aluselisemaks.
 • Aaloe mahl on põletikuvastase toimega. Nii mitmedki haigused nagu II tüübi diabeet, ärritunud soole sündroom, artriit jne, on tingitud põletikust. Kuigi põletikuline protsess on keha enda kaitsemehanism parandada vigastatud kudesid ja organeid, võib teinekord põletikust endast saada probleem. Aloe vera peamine põletikuvastane toime on tingitud taimsete fütosteroidide nagu kampesterool, lupeool ja ß- sitosterooli olemasolust. Need pärsivad kahjustatud kudede poolt algatatud põletikulist protsessi. Teine peamine viis, kuidas aaloe mahl põletikuga võitleb on see, et ta blokeerib prostaglandiinide ja histamiinide tootmist.
 • Aaloe mahl on suurepärane seederavim. Seedeprobleemide üheks indikaatoriks on kõhugaasid – need on omakorda põhjustanud kas liigse happesuse ja/või mao ja soolevooderdise põletiku poolt. Samas kõiki kergeid seedetrakti põletikke, toidu toksiine, toiduallergiaid võib samuti võtta seedeprobleemidena. Pikemaks ajaks seedetrakti pidama jäänud toidujäätmed põhjustavad mürgiste ainete ja toksiinide kogunemist organismi ning need imenduvad mao vooderdisse, tekitades seal põletikku. Seevastu aaloe mahl võib leevendada mao- ja seedehäireid ning taastada normaalse seedimise, sõltumata selle põhjustest. Aaloe mahl takistab mikroobide lukustumist mao ja soolte vooderdisse ning kaitseb neid toksiinide ja allergeenide eest. Mis omakorda soodustab seedetraktis toiduosakeste paremat ning sujuvamat liikumist ning kiiremat eemaldumist organismist. Kõige kiiremaks, ohutumaks ja tõhusamaks seedeprobleemide vabanemiseks peetakse seda, kui juua iga päev veerand tassitäit aaloe mahla korraga (ca 60 ml) 2-3 korda päevas nädala aja jooksul. Eriti kasulik on see ravikuur neile inimestele, kes on hädas ärritunud soole sündroomi ja peptiliste haavanditega.
 • Aaloe mahla tarvitamine soodustab korrapärast soolestiku läbikäimist. Soolestiku liikumise ebaregulaarsus on paljude haiguste, sealhulgas ka vähktõve aluseks. Tegelikult, kui mõtlema hakata, on sel tõepõhi taga. Teame, et toidu seedimine tekitab mitmeid erinevaid kõrvalprodukte, mis võivad kahjustada nii käär- kui pärasoole vooderdist. Seevastu aaloe mahla igapäevane tarvitamine tagab regulaarse soolestiku läbikäimise. On suurepärane alternatiiv kõikidele teistele sünteetilistele ja seedetraktile karmidele lahtistitele, mida apteegist saada on. Kuigi varasemalt kasutati kehast toksiinide välja viimiseks palju Aaloe feroxist (torkav aaloe) saadud aaloe piimmahla, pole see enam nii populaarne. Nüüd kasutatakse rohkem aloe vera mahla ja geeli, mis pole nii intensiivne ja paneb kenasti soolestikus asjad liikuma, pakkudes piisavalt selleks vajaminevat “määret”.
 • Aaloe mahl viib kehast toksiinid välja. Aaloe mahl viib kiiresti makku ja sooltesse kogunenud mürgised ained välja, liigutades neid kiirelt seedetrakti mööda alla ning organismist välja. Tänu sellele, et aaloe  mahl on kergelt geeljas, neelab ta mürgid endasse ning seob ja muudab nad inaktiivseks. Aaloe mahla detoksifitseeriv toime ei piirdu ainult seedetraktiga. Mahla regulaarne kasutamine tagab ka kehas ringlevate toksiinide üleüldise kõrvaldamise. Aga seda juhul, kui jood vähemalt 2 pisikest tassitäit aaloe mahla päevas, ühe hommikul ja teise õhtul, kolm korda päevas on isegi tulemuslikum.
 • Aaloe mahl võib aidata kaalu alandada. Aaloe mahl üksi ei pruugi otseselt kaalulangusele mõjuda, küll võib see aga kaalulangusele mitmel erineval viisil kaasa aidata. Kehast mürkide välja viimine on üks neist viisidest. Mitmed erinevad dieedid nõuavad enne dieedi alustamist organismi puhastuskuuri mürkainetest ja sellel on oma kindel põhjus. Rasva kogunemine on keha kaitsemehhanism kahjulike ainete lukustamiseks. Kui neid kahjulikke aineid aga korrapäraselt kehast välja viiakse, on ka kehal vähem põhjust rasvade säilitamiseks…
  Ka on krooniline põletik veel üks põhjus, miks keha hoiab endas vett ning rasvu kinni. Nagu sa juba tead, siis aaloe mahl on põletikuvastase toimega, ja see aitab omakorda organismist üleliigset vett ja rasvu välja viia. Aaloe mahl sisaldab hulgaliselt lahustuvaid kiude. Kui rasvane toit lõhustatakse meie organismis sapi poolt, siis aaloes sisalduvad lahustuvad kiud seovad end lipiidimolekulidega ning viivad need kehast välja. See omakorda aga takistab liigse rasva imendumist organismi.
 • Aaloe mahl aitab hoida naha niisutatuna. Nagu sa tead, siis kasutatakse väga paljudes kehahooldusvahendites ja kosmeetikatoodetes aaloe mahla ja geeli niisutajana. Aaloe geeljas lehesisu aitab hoida nahal vett ning hoiab ära selle kuivamise. Geeli niisutav toime toimib ka seestpoolt – kui juua aaloe mahla. Regulaarne aaloe mahla tarvitamine, aitab säilitada siledat ja pehmet nahka, mis on puhas, kortsude- ja pigmendilaikude vaba.
 • Aaloe mahl aitab diabeetikutel hoida veresuhkrusisalduse kontrolli all. Aaloe mahla kuuri üheks hästi tuntud effektiks peetakse veel veresuhkru alandamist. Kuigi tavameditsiinis püütakse tihti seda 100% looduslikku jooki diskrediteerida, siis tuuakse selle käigus kui negatiivse mõjuna välja ka mahla hüpoglükeemiline toime. Mis tähendab aga seda, et mahla regulaarne joomine aitab hoida kontrolli all järsu veresuhkrusisalduse hüppelise tõusu. Paljud diabeetikud, kes tarvitavad regulaarselt aaloe mahla, on seetõttu vähendanud oma ravimeid, sest nad ei vaja enam nii suuri doose kui varem. See effekt on tingitud mahlas sisalduvatest glükomannaanidest. Kui oled diabeetik ja soovid hakata aaloe mahla regulaarselt tarvitamama, on väga oluline, et hoiad pidevalt oma veresuhkrul silma peal ja oma ravimite kogust tuleks sul siis kohandada koos oma perearstiga vastavalt sinule vajaminevates kogustes.
 • Aaloe mahl aitab alandada kolesteroolitaset. Aaloe mahl aitab suurepäraselt alandada ka vere halva kolesterooli taset. Mis omakorda avaldab positiivset mõju südame- ja veresoonkonna tervisele. Mahlas sisalduv lahustuv kiud, ß- sitosterool, seob halva kolesterooli molekulid endasse ning viib need kehast välja.
 • Aaloe mahl parandab suu ja limaskestade tervislikku seisukorda. Erinevad gaseeritud joogid ja puuviljamahlad võivad kahjustada hammaste emaili. Seevastu aaloe mahl parandab hammaste üldist tervist, sest see on suhkruvaba ning pole happeline. Igemehaigused, mida iseloomustavad igemepõletikud ja veritsemine, on peamised näitajad sellest, et suu tervisliku seisukorraga pole kõik korras. Aaloe mahla põletikuvastane toime võib aga aidata jagu saada erinevatest igemetega seotud haigustest, kui mahla antimikroobne toime võib kontrollida suubakterite populatsiooni. Teadaolevalt vähendab aaloe mahl ka erinevaid suuhaavandeid. Kõik, mida sa selleks tegema pead, on see, et loputad iga päev vähemalt kaks korda päevas oma suud 1-2 minuti jooksul aaloe mahlaga.
 • Aaloe mahla regulaarne tarvitamine tõstab organismis vitamiinide ja mineraalide sisaldust. Nii kummaline, kui see ka pole, on see vesine, tihti värvusetu aaloe mahl/geel pungil täis erinevaid vitamiine ja mineraale. Aaloe mahl sisaldab erinevaid B-grupi vitamiine nagu B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), B6 (püridoksiin) ja B9 (foolhape), B12 (hüdroksükobalamiin), samuti A-, C- (askorbiinhape) ja E-vitamiini. Lisaks sellele on ta taimne foolhapete allikas. Mis aga puudutab mineraale, siis aaloe mahlas on esindatud nii raud, vask, tsink, kaltsium, naatrium, kaalium, magneesium, mangaan ja kroom. Jah, kui sa mõtled koguseliselt, siis ei pruugi aaloe mahlast kätte saada päevast vajaminevat vitamiinide ja mineraalide annust, aga siin tuleb meeles pidada seda, et võtmeks on siin siiski regulaarne tarvitamine.
 • Aaloe mahlas leidub asendamatuid aminohappeid. Aaloe viljaliha ei ole valgurikas toit, aga see sisaldab kõiki asendamatuid aminohappeid ja lisaks veel teisigi. Mõned aminohapped on asendamatud seetõttu, et inimkeha ei suuda neid ise sünteesida ja need peaksid tulema toidust. Väga vähesed taimed sisaldavad tervet komplekti asendamatuid aminohappeid ja üks neist taimedest on Aloe vera. Kuigi see ei ole oluline, et kõik 8 asendamatut aminohapet tuleksid ühest toiduainest, on oluline see, et kui tarvitada taime/toiduainet, milles on kõik olemas, ei kannata sa ka nende puuduse käes.

Järgmiselt leheküljelt leiad õpetuse, kuidas kodus ise aaloe mahla teha.

Tagasi
Loe seda edasi

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

6 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi