Tagasi
Järgmine

Tulsi ehk püha basiilik

Foto: My Big S Farm

Tulsi ehk India püha basiilik (Ocimum tenuiflorum) on ilmselt kõige püham taim Indias. Ja nii kummaline, kui sulle see ka ei tundu, on just tulsi sulle kevadiste ning teiste hooajaliste allergiate korral heaks abimeheks. Itaaliast pärineva pesto-basiilikuga on tulsi suguluses küll ning mõlemaid on vahel nimetatud ka taimeriigi kuningannadeks. Tulsi lehed lõhnavad korraga nii piparmündi, nelgi, lagritsa ja/või sidruni järgi. India püha basiilikul on mitu erinevat tüüpi, peamised ning meditsiiniliselt tuntud on neist Krishna, Rama ja Vana ning kõik nad kuuluvad mündiliste perekonda ning on magusa basiiliku sugulased. Tulsi on üks mu lemmikuid basiilikusorte üldse, mulle lihtsalt meeldivad teravamad maitsed. Peale tulsi armastan ma veel lillat ja tai basiilikut.

  • Krishna (Ocimum tenuiflorum) on oma maitselt teravam ning piprane. Taime lehed on tumeroheliseset lillakateni välja. Krishnat kastavatakse peamiselt Indias koduaedades, kus on ta oma nime saanud nende sinaka värvuse jumala järgi, sest tema lehed meenutavad  neile Krishnat.
  • Rama (Ocimum tenuiflorum) on jällegi tuntud oma maheda ning jahutava maitse poolest. Taimel on rohelised lehed, valgetest lillade õiteni ning tal on roheline või lillakas vars. Jällegi kasvatatakse teda ainult India eraaedades.
  • Vana (Ocimum sp.) on “metsik” sort oma lõhna poolest. Taimel on rohelised lehed ja varred ning valged õied. Teda leidub Himaalajas ja Indias. Kasvab metsikult nii Aasias kui Aafrikas ning kasutatakse samuti meditsiinilsel eesmärgil.

Indias austatakse tulsit juba enam kui 5000 aastat – see on taim mis jahutab ning ravib keha, vaimu ja meelt. Taime karge ja värskendav lõhn mõjub ergastavalt – teeb vaimu selgeks ja meele virgeks ning kaitseb keha. Taim sisaldab rikkalikult antioksüdante, on antibakteriaalse ja viirusevastase toimega. Tulsit peetakse ka adaptogeeniks, mis aitab organismil paremini stressiga toime tulla, tasakaalustab keha ning tugevdab immunsüsteemi. Tulsit on nimetatud tema kõikide omaduste tõttu ka elueliksiiriks, mis pikendab eluiga ja toimib noorendavalt.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või vali rippmenüüst lehekülg, mis parasjagu huvi pakub.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelÕnnelik inimene vajab julgust ja alandlikkust
Järgmine artikkelKüünlamaagia põhitõed I osa
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi