1Päev 1

Foto: Dimitris Vetsikas

Sõbranna utsitusel tegin endale konto – no et vaata, kuidas on, mul on tunne, et sul läheb lõbusaks! Mina ise ei ole üldse mingitest netitutvuste keskkondadest vaimustuses ja hoidun neist juba põhimõtteliselt. Inimeste valelikkusega olen piisavalt kokku puutunud ja mulle ei ole paduvaleuputust küll vaja. No ei usu mina sellesse, mis sest et mitmed sõbrad sealt oma elukaaslase on leidnud. Kuna viimased aastad on mu elus palju muutnud, mõtlesin, et no hea küll, viimane kord. Ja eksperimendi korras, ei muud.

Konto tegemise variandid ajasid mind juba sissejuhatuseks turri.

Vali, kas logid sisse: Google kontoga (isegi kui mul on Google konto, siis ma ei taha mitte midagi teiste asjadega siduda, iga asi olgu omaette!), Facebooki kontoga (veel hullem, üldse oma isiklik sõpradega seotud elu turu peale! Viimane asi, mida mul vaja..) või siis telefoninumbriga.

Mida te mu telefoninumbrist veel tahate??? Panete selle avalikult välja, et igaüks saaks helistama hakata? Mitte mingit selgitavat infot ka ei jagata enne kui valiku pead tegema. Täielik…. rrrrr!!!!

Kui sisse sain, jätkus minu harja punaseks ajamine.

Profiil. Seo Instagrami konto – 3% profiilist täidetud. Mul ei ole ega hakkagi seda kontot olema! Ja selle sidumine profiili täidetusega on sigadus, kui otse öelda! Lisa oma Spotify lemmiklugu – 3% profiili täidetust. Teate, minge puu taha! Spotify on kui ma õigesti mäletan, tasuline muusikakuulamise keskkond ja mina oma raha ei loobi, järelikult mul ei ole Spotify lemmiklugu, mul on lihtsalt lemmiklood! RRR!!!!

Hingasin sügavalt sisse ja välja, krigistasin hambaid ja vaatasin, mis veel. Lisa kool. No aitäh sõbrakesed, et teil minu kooli ei ole ja kui püüan seda lisada, tuleb veateade! Mina süüdi, et jälle 3% täidetusest puudu? No tõesõna… Järgmiseks on hiina hieroglüüfide tundmise kontroll või?

Täitsin profiili ära paljukest võimalik ja tahtsin tutvuda, mismoodi asi üldse käib.

Palju õnne, mulle kuvati vaid nägusid millega teha midagi ja ikoonide juures seletused puudusid, mida mis tähendab. Mingit abi- ega infolinki ka lehel polnud, kuskilt avalehele ka ei pääsenud! Kust krt ma saan ligi infole, mis ja kuidas siin käib ja palju maksavad need paketid mida siin pakutakse, et siis saad seda ja toda – aga vot hinda pole ühelgi välja kirjutatud, et sa jumala eest ei saaks teada enne kui arve saadetakse või umbes nii?

Viimases meeleheites läksin tagasi oma profiili peale ja vajutasin ühe paketi kirjale, kust kartsin, et lajatab automaatselt tellimuse kinnitus ja kukutakse raha kasseerima, ilma tutvustamata milles asi üldse seisneb.

Õnneks siiski kohe arvet näkku ei löödud, oli ikka asja seletus ja hinnavariandid ka. Mina oma harju keskmisest erineva ajuehitusega ei oodanud sellist infot oma profiili all, sest tegemist ei ole minu profiiliga, vaid see on Tinderi pakutav teenus ja see peaks olema kuskil Tinderi logo all muu juhatava info juures.

Tundsin, et hakkan tahtma liitrit tasuta piima tervist kahjustava töö eest või siis vähemalt suhkruvett või pokaali veini, enne kui edasi jätkata jaksan.

Vaatasin paketid üle, siis jõudsin hindadeni. 1 kuu, 6 kuud, 12 kuud variandid. Summa rasvaselt kirjutatud, aga see, et tegu ainult ühe kuu tasuga ka 6 ja 12 kuu paketi juures, oli juba tavalises kirjas, nii et esmapilgul jäi mulje, et see mis on tegelikult ühe kuu tasu, sellega saad 6 või 12 kuud vastavat paketti. Lähemal silmitsemisel saad alles aru, et krt, milline tähelepanu hajutamine! Kui selline hind mida ühe kuu eest küsitakse, oleks aasta eest, oleks ma nõus maksma. Aga ühe kuu eest – no ärge ajage naerma, ega ma põrunud ole! Mul oma rahaga palju targemat teha… Jääb ära.

Ja seda kohta, kust ma saaks infot, kuidas asi käib, ma ei leidnudki. Polnudki abi/info linki!

Kuvatava pildi all olevatele ikoonidele hiirega liikudes ei ilmunud ka mitte mingit seletavat infot… Kuskohast ma siis seda infot saama pean, kui seda kuskiltki ei leia? Emapiimaga ma nüüd küll Tinderi kasutusõpetust kaasa ei saanud, ausõna!

Järgmisel Tinderdamisel võtan palderjanitilgad ja südamerohud juba aegsasti kaasa koos suhkruvee ja ma ei tea millega veel, muidu on kabelimats enne kui midagi muud üldse juhtuda jõuab…. Kas telefoniversioon on kasutajasõbralikum ma ei tea, minu internet on arvutis.

Edasi lugemiseks kliki nupukesele, “Järgmine”

Tagasi
Eelmine artikkelSõnumid 14.-20. novembriks
Järgmine artikkelLuuletus Esna mõisast
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi