On aeg anda oma kehale praegu väljast saadavaid vitamiine ja kõige lihtsam on minna umbrohu jahile, neis peitub meeletul hulgal vitamiine, millest sinu keha võib just kevadel puudust tunda.

Korja kas eelmisel õhtul või siis hommikul paar parajat peotäit umbrohtu (kõrvenõges, naat, võilill, orashein, naistenõges, angervaks ja kui on siis veel mustsõstra noori lehti). Mina korjasin heinad eile õhtul valmis, sest tegin ka õhtul seda maitsvat ja rohelist smuutit, millega oma eilne tegus põllupäev õhtusse viia.

Kui korjad heinad eelmisel päeval valmis, siis aseta kõik külma vette ja külmikusse või jäta külma veega  köögikapile seisma. Nagunii tuleb sul heinad eelnevalt üle loputada, et võimalik muld maha saada, samas ega see muld midagi halba tee, lihtsalt kriuksub hamba all.

Siin on üks väikene hoiatus, kui hakkad omale hommikul sellist rohelist smuutit tegema, siis alusta väikesest kogusest rohelisest (umbrohust), kuna nende vägi on äärmiselt suur ja kui sinu organism ei ole küllusliku klorofülliga harjunud, siis võib suurem kogus umbrohtu kõhu lahti lüüa. Samas eesmärk ei ole ju see, kui sa just ei vaja kiiremat puhastust. Pigem harjuta keha alguses väiksema kogusega ja igal korral lisa rohkem rohelist.

Kuna minul hetkel blenderi kann remondis, siis teen oma smuutisid köögikombainis, aga kombaini paratamatu viga on see, et see ei purusta kõike nii peeneks nagu võiks ja smuuti jääb natukene teraline. Ega mul selle vastu midagi ei ole, aga meeldivam on smuutisid juua ikkagi nii, kus smuutil on mõnus kreemine ja siidine tekstuur. Et oma smuuti tekstuuri pisut parandada, käisin smuuti veel saumikseriga üle, tulemus sai parem, aga mitte nii hea kui blenderiga.

Roheline smuuti
Roheline smuuti

Tervislik roheline hommikusmuuti

  • 1-3  suurt peotäit umbrohtu (minul oli 3 suurt peotäit kõrvenõgest, orasheina, võilillelehed, naadi noored võrsed ja mustsõstra noored lehed)
  • 6 banaani
  • 1-2 pirni
  • 1 õun või 250 ml ananassi
  • 6-8 värsket datlit
  • 1-2 tassi (250-500 ml) külma vett

Kuna mul oli vaja mõned mustsõstra oksad ära lõigata, siis nende lõigatud okste pealt kogusin kokku parajad peotäied noori lehti, mis annavad smuutile sellise mõnusa mustsõstra maitse. Pese umbrohi kas jooksva vee all või kausis ligunedes puhtaks ja aseta pestud roheline blenderisse või kombaini, lisa tükeldatud pirnid ja õun ning datlid ja banaanid järgi ning blenderda või hekselda kombainiga mass ühtlaseks, lisa vesi ja blenderda veel, kuni saavutad soovitud siidisuse. Kui teed smuutit kombainiga, siis soovitan segu veel hiljem saumikseriga üle käia, saad parema tulemuse. Naudi oma tervislikku päeva algust!

Eelmine artikkelKiired toortrühvlid
Järgmine artikkelKuidas sulle maitseks vitamiinirikas “mudasmuuti”?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

  1. Külma vette likku jättes või õhtul valmis korjates on ainult üks aga – C vitamiin kaob nii õhu käes seistes kui ka vees ligunedes. Aga muud vitamiinid ja mineraalid jäävad sellegipoolest alles. Ajasid mul ka rohelise joogi .. ja söögi isu peale :)

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi