Lemmikloomade kirbud kontrolli alla looduse abiga

1
7201

Nii kui sügis kätte jõuab, tahavad õues olevad kirbud end lemmikloomadega tuppa tulla. Nagu ma aru saan, siis ega sellega ei ole ükski lemmikloomaomanik nõus. Kui te olete nagu mina ja ei armasta neid vetapteekides saadavaid kummist kaelarihmasid, mis jubedalt haisevad, siis kas teadsite, et loodusel on oma viis nende isendite vastu võitlemiseks?

Abivalmis ahvid koeral kirpe ja puuke otsimasFoto: 123 rf
Abivalmis ahvid koeral kirpe ja puuke otsimas
Foto: 123 rf

Et teie lemmikloom ei peaks õuest tuppa soovivate kirpude käes vaevlema, siis seda on võimalik ennetada kahe lihtsa eeterliku õli lahusega. Selleks ei ole vaja muud, kui muretseda koju lavendli ja seedri eeterlikud õlid.

Kodune kirbupeletus

  • 6-8 tilka seedri eeterlikku õli
  • 2-4 tilka lavendli eeterlikku õli
  • 60 ml vett

Segada kõik koostisosad väikeses klaaskausis kokku, asetada selle lahuse sisse kas riidest või nailonist kaelarihm (mitte nahast). Lasta kaelarihmal liguneda umbes 5 minutit ja eeterlikke õlisid endasse imenduda. Nüüd riputada rihm kuivama, enne ei tohiks rihma lemmikule kaela tagasi panna, kui see on täielikult kuivanud.

Paraku ei aita selline meetod kirpudele, kes on juba end lemmiku selga sättinud, siis nendega tuleb võidelda teisel teel. Lühikarvaliste koerte puhul on lihtne võtta kirbukamm ning koerad läbi kammida kord nädalas ja see aitab koeralt eemaldada täiskasvanud kirbud ning edasine sigivusprotsess on pidurdatud. Selleks ajaks pange enda kõrvale pisikene kauss seebiveega, kuhu kirbud uputada. Paraku kammimine ei eemalda tuppa tekkinud kirpe.  Selleks võiks näiteks pesta põrandad Neostomasani lahusega. Tolmuimejaga tõmmata kõik diivanid, tugitoolid jms pehmed kohad üle ning siis võib tilgutada ka neile mõne tilga seda eelpoolnimetatud lahust (seda muidugi sellisel juhul, kui endale see aroom meeldib).

Lavendli eeterlik õli hoiab kirbud ja puugid eemal, neile ei meeldi selle lõhn. Seedri eeterlik õli aga pärsib nende putukate feromoone ning kahjustab nende vaimseid võimeid ning hoiab need kutsumata külalised lemmikust eemal.

Küll on aga see, et eeterlike õlidega tehtud kirbu-puugi peletust tuleb lemmikutele tihedamini teha – kaks korda kuus, aga nende plussiks on looduspuhtus ja oluliselt parem aroom.

Andke teada, kuidas teie oma lemmikuid looduslikul teel kaitsete.

Eelmine artikkelC-vitamiinilaks külmetushaiguste peletamiseks
Järgmine artikkelIngver – ülim toit ajule
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi