1Igavus tapab

Ma ei tea, kuidas on lood sinu perekonnas, aga tihtilugu on meil probleeme sellega, et lapsed tulevad ja ütlevad, et neil on igav.

Nimelt ei ole meil lubatud see, et lapsed istuvad päevast päeva pidevalt arvuti või teleri taga – need on piiratud ajalimiidiga. Kuna aga teised lapsed ümberringi istuvad pidevalt arvutis, telefonis või siis teleri taga, siis ei ole neil kellegagi koos ka mängida, mis on muidugi äärmiselt kahju. Mõeldes tagasi oma lapsepõlve aega, siis oli toona vanemate peamiseks probleemiks see, kuidas lapsed tuppa saada mitte õue… Karistus oli see, kui lapsed jäeti koduaresti, nüüd aga tundub, et karistus on see, kui lapsed õue aetakse…

Sain ühelt tuttavalt väga laheda idee, kuidas lastele erinevat tegevust pakkuda, just sellisteks puhkudeks, kui nad tulevad sinu juurde jutuga, et neil pole midagi teha ja kuidagi kole igav on. Kuidas see toimima hakkab, ei oska veel kommenteerida, sest plaanin selle ka alles ise ära teha, aga kuna idee on nii “sigahea”, siis otsustasin seda ka siin jagada ning ootan ka sinu tagasisidet sellest, kas ja kuidas see sinu kodus toimis. Kindlasti lisa kommentaaridesse ka oma ideid, mida sellesse “igavuse” purki lisada võiks.

Purki tasub panna nii erinevaid meelelahutusi kui ka lihtsamaid ja raskemaid kodutöid, sest see aitab lapsi erinevatesse kodustesse töödesse kaasata. Samas võib seda purki kasutada ka igapäevaselt nn ühistegevuse raames. Minu tuttaval ongi see purk tema laste seas eriti populaarne ja igapäevases kasutuses ning lapsed kutsuvad seda “lõbu purgiks” ja soovivad vahest isegi niisama sealt midagi võtta, et päev huvitavamaks muuta. Selles purgis on teatud meelelahutuslikud tegevused, mida lapsed väga soovivad saada, aga on ka selliseid, mida üldse saada ei taheta, sest need nõuavad üsna korralikku kodutööde tegemist.

Tagasi

Toetad Hingepeegli tegevust?

Hingepeegel tegutseb suuresti tänu oma lugejate abile. Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust toetada ning jätta oma panus. Sinu vaba annetus, vastavalt võimalustele ja südametunnistusele, on alati teretulnud. Tulgu iga sinu kulutatud summa vähemalt 10x sinu juurde tagasi!

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks; oma nimi ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. – Lisaks osaled 2015. aasta lõpus ka meie väikesel kingiloosimisel.

Toetamine Paypali kaudu:


Toetamine pangalinkide kaudu:

swedlhv nordea danske seb

Eelmine artikkelInglihoroskoop – oktoobri I pooleks
Järgmine artikkelInglihoroskoop – viinakuu II pooleks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi