12 ülemaailmne alasti aianduspäev

12
8089

1Juba kaheteistkümnes kord!

Foto: Survival Farm

Sellel aastal tähistatakse juba kaheteistkümnendat korda ülemaailmset alasti aianduspäeva, mis langeb järjekordselt kokku meie oma kodumaise, “Teeme ära”, talgutega. Esmakordselt tähistati seda päeva 2005. aastal ja alati tähistatakse seda maikuu esimesel laupäeval. Lähemalt ülemaailmse alasti aianduspäeva kohta, saad lugeda meie esimesest selleteemalisest kajastusest.

Kuna eelnevatel aastatel on ilm olnud veidi jahedavõitu ning selle vahva päeva tähistamisest ei tahetud väga osa võtta, kui siis ainult oma koduses kasvuhoones, sest väljaspool seda, kippus külm ära võtma… Siis sellel aastal lubas Ilmataat ka meile ilusat ilma. Lubab teine lauspäikest ja kohati isegi 23 kraadi sooja. Seega, annab seekord ka meil siin, külmas põhjamaises kliimas, sellest vahvast päevast osa saada. Kuna kevadine päike on intensiivne, siis tuleb kindlasti kasutada ka ohutut päikesekaitsevahendit.

Foto: Infomaniac
Foto: Infomaniac

Päeva eesmärgiks on võtta end alasti ning teha aiandustöid nii nagu sa siia ilma tulid. See on lõõgastav, samas tervisele kasulik ja kauni ilmaga päikese käes viibimine, aitab organismil koguda talveks vajalikku D-vitamiini ning seda kõike saab/võib teha olenemata sinu bioloogilisest vanusest. Aiandusega tegelemine ei muuda üksnes maja ümbrust kaunimaks, vaid on ka keskkonnasõbralik tegevus. Miks mitte muuta kord aastas, legaalselt, see tegevus huvitavaks ning lõbusaks kõigi jaoks, tegutsedes samal ajal aias või miks ka mitte talgutel? Osad inimesed ütlevad sellele võimalusele kindlasti kategoorilise EI, sest tunnevad piinlikkust ja teistele on see lihtsalt taunitav. Aga miks mitte kasutada seda ülemaailmset alasti aianduspäeva, kui motivaatorit, et saada üle oma piinlikkusest.

Tagasi
Eelmine artikkelTaroskoop maikuuks
Järgmine artikkelSipelgad ründavad elamisse?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

12 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi