Tee ise – Sügava ja rahuliku une piim

4
6810

2Muskaatpähkel

Foto: Earthfoods

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Tegemist on klassikalise joogiga, mis aitab kaasa sügavale ja magusale unele. Kui sa veel ei tea, siis muskaatpähklil on imelised rahustavad omadused ja just tänu neile omadustele aitab see jook sul paremini uinuda. Muskaatpähkli kasutamisel on väikene aga, nimelt peab doseering olema õige. Muskaatpähkel pole ohtlik õigetes kogustes, kui sa seda kardad, küll on oluline doseering. Võtad õige koguse, magad nagu beebi, doseerid üle, saad korraliku hallutsinogeense reaktsiooni osaliseks ja võib pakkuda mitmeid “huvitavaid” peavoolumeedia uudiste pealkirju, aga see “pilves” olek pole mitte meeldiv, mis just muskaatpähkliga kaasneb, ei soovita katsetada ja seetõttu ongi doseering väga oluline.

Mis peamine, muskaatpähkel on kõige aktiivsem ja parem, kui kasutada teda värskelt riivituna, mitte juba jahvatatud kujul ostetuna. Nimelt kaotab juba jahvatatud muskaat oma mõju ja seda päevadega ning ostetud jahvatatud pähklil puudub tema vägi, mida sa vajad. Seetõttu soovitataksegi muskaatpähklit alati soetada tervel kujul ning siis seda vastavalt vajadusele riivida.

Muskaatpiim

Muskaatpiim

  • 250 ml piima, pähklipiima või muud sulle sobivat piima(asendajat)
  • 1/4 – 1/2 tl värskelt riivitud muskaatpähklit
  • 1 sl roosivett (soovi korral)
  • 1 tl mett või muud magusainet magustamiseks

Kuumuta piim piisavalt kuumaks, aga ole ettevaatlik, et kõrbema ei lase. Kui piim on kuumutatud, vala see piisavalt suurde kruusi ja lisa riivitud muskaatpähkel. Lase piimal kaane all 5 minutit tõmmata. Lisa magusaine ja roosivesi (roosivesi on samuti rahustava toimega ning annab joogile erilise maitse), sega kõik hoolega läbi  ning naudi oma muskaatpiima tund kuni kaks vahetult enne plaanitud magamaminekut.

Sellest piimast on saanud üks minu isiklikke õhtuseid lemmikuid. Soovides sulle magusaid unenägusid!

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis sul on see võimalus olemas. Seda saad teha sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea
Järgmine

4 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi